Reklama
reklama

Dokončení rekonstrukce parku Koliště se posouvá kvůli novým skutečnostem

Před desíti měsíci byla zahájena rekonstrukce parku na ulici Koliště za Janáčkovým divadlem a v okolí pomníku rudoarmějce. Ale pár měsíců před koncem oprav byly práce zastaveny. Původní termín dokončení červenec 2013 tak dodržen nebude.

Opravy a změny parku Koliště si vyžádaly téměř čtyřicet milionů korun. Doposud se pracuje na rekonstrukci chodníků, veřejného osvětlení a došlo také k vykácení některých stromů a keřů. Momentálně jsou ale stavební práce zastaveny z důvodu zjištěného skutečného stavu na rozdíl od projektu. Především se jedná o statické zajištění prostoru pod památníkem a o překladovou desku.

 

Pokračování na nově objevených pracích si vyžádá navýšení finanční částky. Na Moravském náměstí se počítá se sadovými úpravami a u Janáčkova divadla vzniknou dvě hrací plochy pro děti. Dále dojde k opravám plastiky a fontánky a další fontána také přibude. Hlavní cesta se rozdělí na část pro cyklisty a pro pěší.

 

Bronzová socha rudoarmějce je již zrestaurována, v říjnu ji restaurátoři v Buštěhradu opravili. Na opravené Moravské náměstí se vrátí hned, jak to průběh revitalizace dovolí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře