Reklama
reklama

Do třetího kola na ředitele Národního divadla v Brně postupují dva kandidáti

Výběr kandidátů na post ředitele Národního divadla Brno se zúžil na dva. Komise ze tří lidí ve druhém kole vybrala finančního ředitele Národního divadla Praha Martina Gerycha a režiséra a scénáristu Tomáše Šimerdu, který působil jako ředitel Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem. Třetí kandidát, hudební ředitel a dirigent operního festivalu v Německu Karel Mitáš porotu nepřesvědčil.

V úterý se uskutečnilo druhé kolo výběrového řízení na funkci ředitele Národního divadla Brno. "Bylo ústní s tím, že kandidáti představovali vlastní koncepce dalšího směřování Národního divadla v Brně. Ze tří kandidátů postoupili do třetího kola Martin Gerych a Tomáš Šimerda," uvedl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára. Třetí kolo se uskuteční v úterý 14. května.

 

Výběrové řízení město vyhlásilo v druhé polovině února. Přihlášku podalo sedm kandidátů. Divadlo je bez ředitele od loňského září, kdy dal výpověď bývalý ředitel Daniel Dvořák.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře