Reklama
reklama

Do práce městské policie v Brně se zapojí asistenti prevence kriminality

Na pořádek v ulicích Brna začnou dohlížet pracovníci romské hlídky. V uniformách podobných stejnokroji městských strážníků budou sloužit romští asistenti prevence kriminality, kteří mají pomáhat městské policii. 

Cílem projektu Asistent prevence kriminality je využít pro práci u Městské policie Brno tří nejlepších absolventů z řad etnických Romů proškolených v předchozích ročnících projektu. Nejlépe vyhodnocení absolventi nastoupí do revírů Brno-střed a Brno-sever, kde zároveň už byli proškoleni územáři na specifickou práci ve vyloučených lokalitách.

 

Budou plnit úkoly, které nejsou podle zákona o obecní policii svěřeny výhradně strážníkovi. Budou nasazováni do služby v problémových lokalitách se zvýšenou přestupkovou a trestnou činností. Budou přispívat ke zvyšování bezpečí v sociálně vyloučených lokalitách a jejich okolí, k eliminaci projevů rizikového chování a k podpoře nerepresivních metod práce městské policie.

 

Na roční plat tří asistentů prevence kriminality potřebuje městská policie 605 tisíc korun. Na základě žádosti o státní účelovou dotaci obdrží městská policie tyto finance od Ministerstva vnitra ČR.

 

Projekt se má také významnou měrou podílet na podpoře a nelezení stálého zaměstnání dlouhodobě nebo obtížně zaměstnatelných osob.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře