Reklama
reklama

Do práce městské policie v Brně se zapojí asistenti prevence kriminality

Na pořádek v ulicích Brna začnou dohlížet pracovníci romské hlídky. V uniformách podobných stejnokroji městských strážníků budou sloužit romští asistenti prevence kriminality, kteří mají pomáhat městské policii. 

Cílem projektu Asistent prevence kriminality je využít pro práci u Městské policie Brno tří nejlepších absolventů z řad etnických Romů proškolených v předchozích ročnících projektu. Nejlépe vyhodnocení absolventi nastoupí do revírů Brno-střed a Brno-sever, kde zároveň už byli proškoleni územáři na specifickou práci ve vyloučených lokalitách.

 

Budou plnit úkoly, které nejsou podle zákona o obecní policii svěřeny výhradně strážníkovi. Budou nasazováni do služby v problémových lokalitách se zvýšenou přestupkovou a trestnou činností. Budou přispívat ke zvyšování bezpečí v sociálně vyloučených lokalitách a jejich okolí, k eliminaci projevů rizikového chování a k podpoře nerepresivních metod práce městské policie.

 

Na roční plat tří asistentů prevence kriminality potřebuje městská policie 605 tisíc korun. Na základě žádosti o státní účelovou dotaci obdrží městská policie tyto finance od Ministerstva vnitra ČR.

 

Projekt se má také významnou měrou podílet na podpoře a nelezení stálého zaměstnání dlouhodobě nebo obtížně zaměstnatelných osob.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře