Reklama
reklama

Do brněnské zoo přivezou zítra vzácné „stromové nutrie“

Brněnská zoologická zahrada získala od pražské zoo dva mladé páry hutie kubánské, která je známa také pod jmény kubánská stromová nutrie nebo konga. Hutia patří k nejvzácnějším obyvatelům zoologických zahrad. V České republice je kromě pražské zoo chovají ještě v Plzni a v Děčíně. Do Brna je chovatelé přívezou už v pátek.

Hutia je středně velký, zavalitý hlodavec s malýma ušima a očima, jehož domovinou jsou Kubánské ostrovy. "Mladé hutie pohlavně dospívají v deseti  měsících, v zajetí se pak mohou dožít až jedenáct let. Je největším z třinácti druhů hutií a dosahuje hmotnosti až 7 kg," popsal nový přírůstek zoo ředitel Martin Hovorka.

 

Ve své domovině je hutia intenzivně lovena pro chutné maso. Ačkoli převážnou část života tráví šplháním po stromech, doupata si vyhrabává v zemi jako ostatní druhy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře