Reklama
reklama

Do Brna zavítá slavný český gastronom a šéfkuchař Zdeněk Pohlreich

Ve středu 20. června v 16 hodin se v Knihkupectví Dobrovský na České ulici uskuteční autogramiáda českého šéfkuchaře a moderátora pořadů Ano, šéfe a Šéf na grilu v televizi Prima. Představí zde novou knihu Vejce nebo slepice, která nabízí 80 šťavnatých receptů z drůbeže a pernaté zvěřiny.

Chcete se naučit, jak poznat kvalitní drůbež a jak ji připravit, aby si maso zachovalo co nejvíce ze své přirozené kvality? Nechte si poradit od Zdeňka Pohlreicha, jeho nová kuchařka Vejce nebo slepice vychází právě nyní. S touto knihou Vás její autor seznámí také při středeční autogramiádě. Přijďte osobně poznat jednoho z nejznámějších šéfkuchařů a gastronomů, ale také moderátorů a bavičů, který proslul svými předem nepřipravenými hláškami - například „koukáš na mě, ty vole, jako pětikilovej datel“ nebo „Myčka, šup, jedem a odchod z tančírny“.

 

Kniha říká, že lahodné drůbeží maso lze upravit na mnoho originálních způsobů a nikdy nezevšední. Přední šéfkuchař nabízí recepty od úpravy vajec, kuřete, husy, slepice a kachny až po křepelku, bažanta a holoubě. Recepty jsou převážně snadné, ovšem u náročnějších postupů bude odměnou jídlo, které si budete pamatovat nejen vy sami, ale zůstane nezapomenutelným zážitkem i pro vaše hosty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře