Reklama
reklama

Do Brna přijel prezident z Tatarstánu. Přivezl s sebou podnikatele ze své země

Prezident Republiky Tatarstán Rustam Nirgalijevič Minnichanov přijel v úterý do Brna. Setkal se s hejtmanem Michalem Haškem a společnou řeč našli v podpoře podnikatelských aktivit, spolupráce v oblasti vědy, výzkumu a inovací a také společné aktivity Kazaňské federální univerzity s univerzitami v Brně.

„Diskutovali jsme o podpoře podnikatelských aktivit jihomoravských firem v Tatarstánu a také firem z Tatarstánu na jižní Moravě i o možné podnikatelské misi podniků z Jihomoravského kraje v Kazani. Chceme otevřít cestu byznysu, to je úloha politiků obou stran,“ uvedl k setkání hejtman Hašek. „Nabídli jsme také pomoc kraje při spolupráci univerzit obou regionů. V případě spolupráce Kazaňské univerzity s Masarykovou univerzitou by mohl být otevřen lektorát českého jazyka v Kazani, který by byl financován z rozpočtu kraje. Takovýto lektorát už v současnosti existuje v Ruské federaci v Chanty-Mansijsku, Uljanovsku a Iževsku,“ dodal Hašek.

 

Prezident Republiky Tatarstán Rustam Nirgalijevič Minnichanov zdůraznil, že v současnosti už zástupci podniků z Tatarstánu vedou konkrétní jednání s představiteli jihomoravských firem. „Věřím, že dohody o spolupráci budou podepsány při jejich návštěvě u nás v Kazani,“ uvedl.

 

Tatarstán se nachází v centru Ruské federace na území Východoevropské roviny, na soutoku řek Volhy a Kamy, v centru velké industriální oblasti. Jde o jednu z nejvíce ekonomicky rozvinutých republik Ruska. Životní úroveň je zde zhruba čtyřikrát vyšší, než je ruský průměr. Republika vlastní velký vědecký a intelektuální potenciál a disponuje mnoha klíčovými průmyslovými odvětvími – petrochemií, strojírenstvím, automobilovým a leteckým průmyslem.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře