Reklama
reklama

Divadlo Reduta zve na festival komorních inscenací

Jak se již stalo zvykem, podzim patří v Divadle Reduta festivalu komorních inscenací Redfest. Letos jej mohou diváci navštívit od 2. do 9. listopadu.

„Festival Redfest již pošesté otevírá scénu Divadla Reduta konfrontačnímu setkání domácích inscenací s těmi přespolními. Tentokrát jsme výběr zaměřili na inscenace mladých režisérů, kteří svou tvorbou vyjadřují jasný, někdy až nekompromisní názor a postoj ke světu,“ uvedla dramaturgyně festivalu Dora Viceníková.

 

Festival zahájí 2. listopadu domácí produkce se zcela novým představením Kabaret Kafka v režii Daniela Špinara. Inscenace přetlumočí Kafkovu uhrančivou tvorbu kabaretním, proměnlivým a pulsujícím způsobem. Již tradiční součástí programu festivalu bývá i zahraniční host. Letos to bude inscenace Sto let tanga (3. listopadu), která spojuje mistrné taneční umění argentinských, italských i českých tanečníků a zpěváků.

 

Dejvické divadlo 4. listopadu přiveze oslavovanou hru Irvina Welshe Ucpanej systém v režii Michala Vajdičky. Představení v dějinách českého divadla prozatím drží prvenství v užití množství sprostých slov na jevišti, vulgarita zde však není samoúčelná, ale přesně vystihuje společnost a duševní rozpoložení ztracených existencí, o nichž hra vypovídá.

 

A Studio Rubín 5. listopadu představí dva nezničitelné hrdiny dnešní doby v autorském projektu Federer – Nadal s Jakubem Prachařem a Markem Taclíkem v hlavních rolích. Z Činoherního klubu zavítá do Brna Čičvákova autorská inscenace Kukura vypovídající o stavu divadla. V hlavní roli se představí Juraj Kukura, který, jak název napovídá, zahraje sám sebe – principála divadla, kterého „drtí“ tlak komerce, divadelního provozu i vlastních ambicí.

 

Druhou redutní hrou zahrnutou do programu Redfestu bude Nenápadný půvab buržoazie v režii Jana Mikuláška (7. listopadu). Festival pak 9. listopadu zakončí Divadlo Na zábradlí, které se představí slavnou adaptací klasiky v režii Jiřího Pokorného nazvané Platonov je darebák!

 

Podrobné informace o festivalu Redfest najdete na www.ndbrno.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře