Reklama
reklama

Dětská nemocnice: od dubna se souhlasem obou rodičů

  Ve Fakultní nemocnici Brno mají obavu, že nové zdravotnické zákony platné od dubna mohou zkomplikovat ošetřování dětí. Nově budou muset mít zdravotníci ke všem zákrokům, které by mohly mít na dítě negativní dopad, souhlas obou rodičů.

Brno – Souhlas obou rodičů se týká plánovaných operací, invazivních vyšetření i odběrů krve. „Matky i otcové, kteří své dítě do nemocnice doprovodí, by s sebou měli mít podepsanou plnou moc partnera,“ upozornil ředitel nemocnice Roman Kraus. Formulář plné moci lze vytisknout z webových stránek nemocnice.

Tato pravidla se nevztahují na situace, kdy lékaři zachraňují akutním zákrokem dítěti život či zdraví.

Podle ministerstva zdravotnictví stačí v případě, že rodič nebude mít kontakt na druhého z partnerů, aby to uvedl do zdravotnické dokumentace. Lékaři tak zákrok provedou se souhlasem jediného rodiče.

Nemocnice se ale povinnosti získat souhlas od obou rodičů nemůže vyhnout. Navíc jí citelně vzroste administrativa. Problém může také nastat, když jeden rodič souhlas se zákrokem dá a druhý ne. Nemocnice se ze zákona obrátí na soud, který ustanoví v dané věci opatrovníka.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře