Reklama
reklama

Děti z jihu Moravy se naučí pomoci lidem s mrtvicí či infarktem

Děti z jihu Moravy se naučí pomoci lidem s mrtvicí či infarktem. Na tato dvě onemocnění a jejich následky zemře podle lékařů každý druhý člověk v České republice. Odborníci proto vytvoří populárně naučný pořad pro 2500 dětí z 37 jihomoravských škol. Naučí je rozpoznávat příznaky infarktu a mrtvice a správně na ně reagovat. "Do tříletého projektu za pět milionů korun se zapojí i učitelé," informovala mluvčí Fakultní nemocnice u svaté Anny Šárka Urbánková.

Projekt jeho tvůrci ze svatoannenské nemocnice nazvali HOBIT - HOdina BIologie pro živoT. "Školní vzdělávání je jediným systematickým způsobem předávání informací, které mohou v reálném prostředí rozhodnout o životě a jeho kvalitě nebo o smrti," uvedl ředitel nemocnice Roman Kraus.

Kromě pořadu děti projdou také simulačními testy, budou se moci zúčastnit soutěže mezi školami o nejlepší "lékařský" tým či o nejlepší návrh letáku zachycujícího danou problematiku. Vítězný leták bude vyvěšený ve vozech brněnské městské hromadné dopravy. 

"Předpokládáme, že výstupem projektu HOBIT nebudou pouze vzdělanější žáci a studenti a jejich pedagogové v Jihomoravském kraji, ale že bude vyvinuta nová metodologie, která bude moci být aplikována do školních vzdělávacích programů celorepublikově," uvedl autor a garant projektu Robert Mikulík, který zároveň působí jako vedoucí lékař iktového programu nemocnice u svaté Anny.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře