Reklama
reklama

Dělníci začnou opravovat další historickou vilu, sousedí s vilou Tugendhat

Rekonstrukce secesní Löw-Beerovy vily v Brně za zhruba 60 milionů korun by mohla být hotová příští rok. Návštěvníkům by se podle odhadů vedení krajského úřadu mohla otevřít v září 2014. Vila se zřejmě stane vstupní branou do vily Tugendhat, zahrady obou staveb spolu sousedí. Zástupci krajského úřadu už vybrali zhotovitele stavby a chystají se podepsat smlouvy.  

Löw-Beerovu vilu najdete v rušné Drobného ulici. "Vilu je potřeba zrekonstruovat především stavebně. Abychom do ní potom přilákali návštěvníky, zřídíme tam expozici týkající se secesní architektury i výstavu o životě rodiny Löw-Beerů," řekl krajský radní Václav Božek.

Löw-Beerova vila se také zřejmě stane vstupní branou do vily Tugendhat. Součástí oprav bude i rekonstrukce zahrady, sousedí se zahradou vily Tugendhat. Obě stavby propojuje i minulost, v Löw-Beerově vile bydleli rodiče Grety Tugendhatové. Ti jí pro stavbu nového domu pro její rodinu poskytli horní část zahrady s krásným výhledem na Brno. Zahrady obou vil tehdy neodděloval plot, jak je tomu dnes.

Součástí expozice ve vile bude i výstava o textilním průmyslu, který se na historii rodiny Löw-Beerových váže. Dům nechal v letech 1903 až 1904 v secesním slohu postavit brněnský textilní průmyslník Moritz Fuhrmann. Jeho synové dům v roce 1913 prodali továrníkovi Alfredu Löw-Beerovi.   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře