Reklama
reklama

Dana Morávková: Beru, co mi život přináší

Herečka Dana Morávková má od srpna stále něco na práci. Ke všem jejím časově náročným projektům přibyla úplně nová zkušenost – účinkování v soutěžním pořadu České televizeStarDance …když hvězdy tančí. Kromě jeviště Divadla Bez zábradlí a seriálu Ordinace v růžové zahradě ji tak diváci mohli každou sobotu vídat, jak v plesové róbě ladně pluje po tanečním parketu se svým tanečním partnerem Jiřím Heinem, a čeká, zda jí její fanoušci pošlou dostatek SMS hlasů, aby se mohla protančit do dalšího kola. „Před každým vystoupením bývám nervózní, ale jak začne hrát hudba a my s Jirkou začneme tančit, užívám si to,“ říká s úsměvem.

Diváci vás momentálně mohou vidět tančit v projektu ČT Star Dance. Jak zatím hodnotíte tuto svou zkušenost?

Mě to hlavně moc baví, sešla se bezvadná parta. Ale je to tedy veliká dřina. Diváci v televizi vidí pak ten krásný výsledek – pánové i dámy mají kostým, jsou nalíčení, učesaní, výslednou choreografii umí. Ale opravdu za tím stojí usilovná dřina.

 

Kdy jste začínali zkoušet?

Všichni jsme začínali zkoušet v srpnu. Skláním se před všemi tanečníky, co dělají společenské tance, protože to je opravdu náročné!

 

Podle sázkových kanceláří jste favoritkou soutěže. Není to pro vás trochu stresující?

Je to velmi stresující! Prosím vás, nesázejte na mě! Já tedy nevím, kde berou sázkaři informace. Bohužel to ale neovlivním. Dlouho jsem to ani nevěděla, až mi to prozradila nějaká paní novinářka v jednom rozhovoru.

 

Co vás vedlo k tomu, že jste na účast v projektu kývla?

Mně se ten pořad moc líbí. Je noblesní, na úrovni, sama ho mám ráda jako divák. Minulé sezóny jsem sledovala – tedy pokud jsem zrovna neměla představení.

 

Jak to vlastně chodí, to vás osloví s nabídkou a vy zvážíte, zda do toho chcete jít?

Přesně tak. Když oslovili mě, byla jsem „zvážená“ dost rychle! Rovnou jsem věděla, že to dělat chci.

 

Býváte před vystoupením nervózní?

To tedy bývám! Je to jako před každou premiérou v divadle. Každou sobotu jako bych měla novou premiéru. Ale nervozita k tomu patří, i každý herec bývá před představením nervózní. Hraji už dlouho v činohře, kde mám zkušenost, že vždy, když vstoupím na jeviště, nervozita ze mě spadne. Byla jsem tedy zvědavá, jak to bude u toho tancování. A je to úplně stejné. Před vystoupením a ještě když nastupujeme do první pózy, jsem strašně nervózní, ale jak začne hrát hudba a my s Jirkou začneme tančit, užívám si to.

 

Máte už teď nějaký oblíbený tanec, co vám sedne, nebo naopak nějaký, kterého se vyloženě bojíte?

Já se těším na všechny. Ale zároveň se všech bojím… Zatím mám za sebou jen dva tance – čaču a quickstep. Momentálně se připravuji na džajv, který je velmi rychlý, velmi těžký. Mám šikovného a obratného tanečníka, takže je to docela „makačka“.

 

Tento rok vůbec podnikáte samé nové věci – nafotila jste třeba svůj první kalendář. Je to náhoda, nebo jste se záměrně rozhodla sbírat nové zkušenosti?

Takto jsem o tom vůbec nepřemýšlela. Já beru to, co mi život přináší. Moc se mi líbila knížka Adiny Mandlové Dneska už se tomu směju, ve které říkala, že člověk by neměl žít ani minulostí, ani budoucností, ale užívat si přítomnost. A tak se snažím žít i já. Vždy dám na srdce a vycítím, jestli do něčeho chci jít, nebo ne.

 

A proč jste se tedy rozhodla ten kalendář nafotit?

V prvé řadě já jsem tvář toho salonu, pro který jsem fotila. Paní majitelka měla touhu udělat jeho první kalendář a byl to zároveň i můj první kalendář. Je v něm dvanáct povedených fotek. Není ale k prodeji, je jen pro návštěvnice toho salonu.

 

A bude viset u vás doma… Jak se líbí vašemu muži?

Vidíte, všechny chci podělit a já sama ho doma ještě nemám! Petrovi (Maláskovi, pozn. red.) se líbí, my si navzájem přejeme úspěch. To by bylo smutné, kdyby se mu to nelíbilo. I se StarDance mi strašně pomáhá. Vždycky mě podrží, podpoří, povzbuzuje. Je v publiku pokaždé, když nemá koncert.

 

A nejste před ním třeba ještě nervóznější?

Vůbec ne! Já jsem jeho první posluchač a on je můj první divák. Mezi námi je absolutní otevřenost a důvěra, řekl by mi, kdyby se mu to nelíbilo. Možná si navzájem trochu nadržujeme, když jsme manželé, ale jsme spolu sedmnáct let a já bych neměnila!

 

Máte spolu syna, také Petra. Je mu čtrnáct, „mlátí“ s ním puberta?

Malý Petr je úplný kliďas – po tatínkovi. Já jsem vlastně ale taky žádnou bouřlivou pubertu neměla.

 

Natáčíte Ordinaci, hrajete v divadle, účinkujete ve StarDance, máte další projekty, rodinu… Jak to děláte, abyste vše skloubila dohromady? Máte na to nějaký recept?

Já říkám, ať si to udělá každý podle sebe. Já se snažím být s klukama co nejvíc, ale když jsem v práci, tak jsem v práci. Na to není žádný recept.

 

Jaké máte plány na Vánoce? Budete odpočívat, nebo je budete trávit spíše pracovně?

Jako každý rok budeme s manželem na Štědrý den s maminkami, protože ani jeden už nemáme tatínka. A potom 26. prosince odjíždíme na hory a budeme tam přes Silvestra.

 

Když jste tak vytížená, pečete třeba na Vánoce cukroví?

Nevím, jestli to letos stihnu, ale loni jsem pekla asi pět druhů. Ale stejně mám nejradši cukroví od mé mámy a od paní Maláskové. A bramborový salát také od nich. Maminky jsou holt lepší kuchařky než já. Kuchařku nikdy nenapíšu.

 

Dáváte si nějaká novoroční předsevzetí?

Každý rok. Že budu chytřejší a šikovnější, ale nikdy to nevyjde.

 

A co byste popřála sobě a čtenářům do nového roku?

Aby byli zdraví a měli práci, která je baví. Aby byli šťastní a nebyli naštvaní. Aby měli kolem sebe fajn lidi a zbytečně se nerozčilovali. Já se o to také snažím a je mi dobře.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře