Reklama
reklama

Dálnice D2 na Bratislavu zůstala v noci stát. Srazily se kamiony i auta

Na dvaadvacátém kilometru dálnice D2 ve směru na Bratislavu bourala nákladní a osobní vozidla a dálnice zůstala v noci neprůjezdná. Policie proto zajistila odklon dopravy na exitu Blučina. K odstranění havarovaných aut bylo nutné povolat specializovanou firmu.

"Cestou k zásahu nebylo zcela zřejmé, kolik havarovaných aut u nehody skutečně je. Až na místě hasiči zjistili, že se zde srazily dva nákladní automobily a jeden osobní. Havarovaný kamion s návěsem zůstal stát v levém jízdním pruhu. Druhé nákladní auto bez návěsu uvízlo částí mimo vozovku a částí v odstavném jízdním pruhu," popsal nehodu mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.
Pravá strana návěsu kamionu byla nehodou zcela zničena a náklad pet lahví s minerální vodou se rozsypal na velký kus dálnice. Z tahače, který po nehodě zůstal částečně v příkopu, uniklo větší množství nafty do země.
  
Při nehodě se zranil řidič nákladního automobilu, který však odmítl ošetření lékařů a základní ošetření mu poskytl příslušník hasičského sboru.
Dálnice byla v místě zásahu velmi kluzká. "Na místo musela přijet technika Správy a údržby dálnic, aby ošetřila vozovku jak v místě nehody, tak také za ní ve směru na Bratislavu. Pak zprovoznily zasahující složky pravý jízdní pruh a umožnily tak koloně, která zůstala před nehodou stát, pokračovat v cestě. Dálnice však zůstala dál uzavřená," dodal Mikoška.
Kdo nehodu zavinil nyní šetří policie.

Autor: 
admin
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře