Reklama
reklama

Cyklohlídky revíru Střed seznamovaly návštěvníky Riviéry s problematikou jízdních kol

V neděli 19. srpna 2012 se mohli všichni návštěvníci areálu Riviéra v odpoledních hodinách seznámit s činností Městské policie Brno, kterou jim prezentovaly strážnice revíru Střed, tentokrát v netradiční uniformě používané cyklohlídkami.

Tyto hlídky městské policie využívající ke své kontrolní činnosti jízdní kolo se objevují v brněnských ulicích vždy v letních měsících a v současnosti jich má MP Brno přes dvě desítky. Výhodou nasazení cyklohlídek je fakt, že prostřednictvím jízdních kol mohou strážníci provádět co do frekvence častější hlídkovou činnost na rozlehlých územích městské aglomerace a zvláště v lokalitách, v nichž je z různých důvodů nevhodné nebo přímo zcela nemožné využívat k hlídkové službě motorizovanou techniku, jako jsou služební skútry, motocykly nebo automobily.

 

V praxi jsou tak cyklohlídky nasazovány k dohledu nad dodržováním veřejného pořádku a k monitorování ochrany městského mobiliáře v brněnských parcích či v přírodních lokalitách využívaných k rekreaci a odpočinku. Jelikož se využívání cyklohlídek v minulosti u brněnské MP velmi osvědčilo, byly rozšířeny lokality, kde se strážníky na kolech bude možné setkat. Kromě okolí Brněnské přehrady se jedná také o líšeňské Mariánské údolí anebo vinohradské Akátky. S cyklohlídkami strážníků se lze potkat také na cyklostezkách, kde městští policisté mimo jiné bdí i nad dodržováním pravidel silničního provozu.

 

Předposlední srpnovou neděli byly strážnice revíru Střed v blízkosti tamní cyklostezky připraveny zkontrolovat zejména dětem vybavení jejich jízdního kola, informovat zájemce o zákonné povinnosti používání ochranných přileb pro cyklisty do 18 let a seznámit s možností bezplatné registrace kol, kterou realizuje brněnská městská policie. Malí cyklisti si mohli vyzkoušet své znalosti, co patří do správné výbavy kola a také vědomosti z pravidel silničního provozu. Odměnou jim byly malé dárečky, zájemci z řad dospělých získali propagační a informační materiály.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře