Reklama
reklama

Cyklohlídky revíru Střed seznamovaly návštěvníky Riviéry s problematikou jízdních kol

V neděli 19. srpna 2012 se mohli všichni návštěvníci areálu Riviéra v odpoledních hodinách seznámit s činností Městské policie Brno, kterou jim prezentovaly strážnice revíru Střed, tentokrát v netradiční uniformě používané cyklohlídkami.

Tyto hlídky městské policie využívající ke své kontrolní činnosti jízdní kolo se objevují v brněnských ulicích vždy v letních měsících a v současnosti jich má MP Brno přes dvě desítky. Výhodou nasazení cyklohlídek je fakt, že prostřednictvím jízdních kol mohou strážníci provádět co do frekvence častější hlídkovou činnost na rozlehlých územích městské aglomerace a zvláště v lokalitách, v nichž je z různých důvodů nevhodné nebo přímo zcela nemožné využívat k hlídkové službě motorizovanou techniku, jako jsou služební skútry, motocykly nebo automobily.

 

V praxi jsou tak cyklohlídky nasazovány k dohledu nad dodržováním veřejného pořádku a k monitorování ochrany městského mobiliáře v brněnských parcích či v přírodních lokalitách využívaných k rekreaci a odpočinku. Jelikož se využívání cyklohlídek v minulosti u brněnské MP velmi osvědčilo, byly rozšířeny lokality, kde se strážníky na kolech bude možné setkat. Kromě okolí Brněnské přehrady se jedná také o líšeňské Mariánské údolí anebo vinohradské Akátky. S cyklohlídkami strážníků se lze potkat také na cyklostezkách, kde městští policisté mimo jiné bdí i nad dodržováním pravidel silničního provozu.

 

Předposlední srpnovou neděli byly strážnice revíru Střed v blízkosti tamní cyklostezky připraveny zkontrolovat zejména dětem vybavení jejich jízdního kola, informovat zájemce o zákonné povinnosti používání ochranných přileb pro cyklisty do 18 let a seznámit s možností bezplatné registrace kol, kterou realizuje brněnská městská policie. Malí cyklisti si mohli vyzkoušet své znalosti, co patří do správné výbavy kola a také vědomosti z pravidel silničního provozu. Odměnou jim byly malé dárečky, zájemci z řad dospělých získali propagační a informační materiály.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře