Reklama
reklama

Cvičení prověřilo činnost záchranářů v tunelu

Připravenost integrovaného záchranného systému na mimořádné situace v novém Královopolském tunelu v Brně ve středu 29. srpna prověřilo cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Celá simulace začala v 10 hodin a trvala asi hodinu.  

Námětem cvičení byla dopravní nehoda. V tubusu č. 1 (směr Královo Pole – Pisárky) havarovala dodávka a dvě osobní auta. Při střetu tří vozidel bylo zraněno pět lidí a dodávka po nárazu začla hořet. Tunel zaplňoval hustý dým, za havarovanými auty se tvořily kolony vozidel, jejichž osádky ohrožoval kouř a zplodiny hoření. Bezpečnostní systém tunelu aktivuje všechny bezpečnostní prvky včetně dopravního značení a závor k uzavření tunelu v obou směrech.

 

„Krajské operační a informační středisko HZS a IZS JmK vyhlášuje druhý stupeň poplachu. Na místo vyrazí osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, sanitky zdravotnické záchranné služby JmK, hlídky Policie ČR a Městské policie, a pracovníci Brněnských komunikací, které tunel provozují“ přiblížil mluvčí Jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

 

 

 

Hasiči k zásahu podle plánu vjíždějí do druhého, požárem nezasaženého tunelu, a k nehodě pronikají jedním z propojovacích objektů. Zajišťují místo nehody, zachraňují zraněné a předávají je do péče zdravotníků. Ostatní účastníky nehody a osádky vozidel v tunelu před kouřem a toxickými zplodinami hoření propojovací chodbou evakuují do bezpečí. Současně se záchrannými pracemi hasiči také likvidují požár dodávky.

 

Protože šlo o cvičení a simulovaný požár, k hašení nepoužily proudy s těžkou pěnou, ale proudy vody, napojené na místní hydrantový systém. V tunelu naplno pracují ventilátory k odvětrávání kouře. Zdravotníci v blízkosti nehody zřizují stanoviště pro ošetřování zraněných, které postupně nakládají do sanitek k odvozu do nemocnice. Policisté a strážníci střeží vjezdy do tunelů, starají se o soupis zraněných a další úkony v souvislosti s šetřením, dokumentací a odstraňováním následků nehody.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře