Reklama
reklama

Cvičení prověřilo činnost záchranářů v tunelu

Připravenost integrovaného záchranného systému na mimořádné situace v novém Královopolském tunelu v Brně ve středu 29. srpna prověřilo cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Celá simulace začala v 10 hodin a trvala asi hodinu.  

Námětem cvičení byla dopravní nehoda. V tubusu č. 1 (směr Královo Pole – Pisárky) havarovala dodávka a dvě osobní auta. Při střetu tří vozidel bylo zraněno pět lidí a dodávka po nárazu začla hořet. Tunel zaplňoval hustý dým, za havarovanými auty se tvořily kolony vozidel, jejichž osádky ohrožoval kouř a zplodiny hoření. Bezpečnostní systém tunelu aktivuje všechny bezpečnostní prvky včetně dopravního značení a závor k uzavření tunelu v obou směrech.

 

„Krajské operační a informační středisko HZS a IZS JmK vyhlášuje druhý stupeň poplachu. Na místo vyrazí osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, sanitky zdravotnické záchranné služby JmK, hlídky Policie ČR a Městské policie, a pracovníci Brněnských komunikací, které tunel provozují“ přiblížil mluvčí Jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

 

 

 

Hasiči k zásahu podle plánu vjíždějí do druhého, požárem nezasaženého tunelu, a k nehodě pronikají jedním z propojovacích objektů. Zajišťují místo nehody, zachraňují zraněné a předávají je do péče zdravotníků. Ostatní účastníky nehody a osádky vozidel v tunelu před kouřem a toxickými zplodinami hoření propojovací chodbou evakuují do bezpečí. Současně se záchrannými pracemi hasiči také likvidují požár dodávky.

 

Protože šlo o cvičení a simulovaný požár, k hašení nepoužily proudy s těžkou pěnou, ale proudy vody, napojené na místní hydrantový systém. V tunelu naplno pracují ventilátory k odvětrávání kouře. Zdravotníci v blízkosti nehody zřizují stanoviště pro ošetřování zraněných, které postupně nakládají do sanitek k odvozu do nemocnice. Policisté a strážníci střeží vjezdy do tunelů, starají se o soupis zraněných a další úkony v souvislosti s šetřením, dokumentací a odstraňováním následků nehody.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře