Reklama
reklama

Co nejvíc zdraví a štěstí. Brněnské osobnosti přejí našim čtenářům

Štěstí, zdraví, pohodua pevné nervy přejí na Vánoce a do nového roku čtenářům CENTRUMnews brněnské osobnosti. Prozradily také, co mají na Vánocích nejraději.

 

Roman Onderka, primátor Brna - Co mám na Vánocích nejradši já? Vánoční tradice, stromek, kapra na štědrovečerním stole, kila cukroví, pohádky od rána do večera a hlavně klid a ticho. Aspoň jeden den. Třeba to letos vyjde. Čtenářům CENTRUMnews a Brňanům přeji, aby si letos konečně udělali Vánoce podle svého, aby je strávili na místě, kde je jim dobře a s lidmi, se kterými chtějí být. Aby měli spoustu času na setkávání s přáteli u punče, posezení s rodinou u jednoho stolu, vybírání dárků i sledování pohádek. Hezká představa, že? Do nového roku všem přeji především zdraví
a optimismus, s touto kombinací se i obtížné chvíle zvládají líp. A samozřejmě zázemí pro spokojený život – tedy hlavně rodinu, přátele, práci a koníčky.

 

 

Ilona Csáková, zpěvačka - Na Vánocích miluji jejich atmosféru. Mám ráda vánoční výzdobu, světýlka, doslova zbožňuji koledy, vůni borovice a vůbec ten kouzelně pohádkový čas. O to více intenzivněji Vánoce prožívám, co mám dva syny a proto se na ně moc těším. Dárky mám nakoupené a kupodivu nezažívám předvánoční stres. Dokonce jsem si i napekla nějaké cukroví, což jsem nikdy předtím nedělala. Připadám si jako správná mamina. Myslím, že takový prožitek z Vánoc jsem naposledy mívala jako malá. Jsem šťastná, že ho můžu opět tak intenzivně prožívat s mojí rodinou. A čtenářům CENTRUMnews přeji taktéž krásné a pohodové prožití Vánoc a v Novém roce pevné zdraví a nervy.

 

 

Vojtěch Cikrle, biskup - Vánoční svátky jsou příležitostí k objevování životních hodnot. Přál bych si, abychom se během nich dokázali ztišit. A potom možná tak, jako kdysi mudrci, zahlédneme hvězdu, která změní náš život. Vánoce nejsou jen pokojná idyla s anděly. Bůh přichází jako světlo přemáhající temnoty. Těm, kteří ho přijali, přináší pokoj. Pro ty, kteří ho nepřijali, se stává kamenem úrazu. Tajemství zla a Vtělení jsou těsně vedle sebe. Do zla, které se někdy zdá být jako nepropustná temnota, vstupuje světlo v podobě proroky přislíbeného dítěte. To je pravý důvod vánoční radosti. Toto dítě je nadějí i tvého vítězství, aby ses i ty mohl stát nadějí pro všechny kolem sebe. Za to se modlím a k tomu vám všem žehnám.

 

 

Zdeněk Venera, trenér HC Kometa Brno - Nejraději mám přímo Štědrý večer, kdy zasedneme v kruhu rodinném ke společné večeři a uděláme si příjemnou pohodu. Když to jde, jsem rád na Štědrý den doma. Naopak nemám rád předvánoční shon, nákupy a veškerý ten blázinec, který s tím souvisí. To na mě opravdu není a jsem rád, že vše potřebné za mě obstará manželka. Co popřát do nového roku? Je to trochu oposlouchané, ale každému přeju v první řadě pevné zdravíčko. Bez něho ani ten hokej hrát nejde. Fanouškům Komety samozřejmě hodně příjemných zážitků při utkáních našeho mužstva. Ať je náš hokej baví a chodí do Kajot arény rádi.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře