Reklama
reklama

Co nejvíc zdraví a štěstí. Brněnské osobnosti přejí našim čtenářům

Štěstí, zdraví, pohodua pevné nervy přejí na Vánoce a do nového roku čtenářům CENTRUMnews brněnské osobnosti. Prozradily také, co mají na Vánocích nejraději.

 

Roman Onderka, primátor Brna - Co mám na Vánocích nejradši já? Vánoční tradice, stromek, kapra na štědrovečerním stole, kila cukroví, pohádky od rána do večera a hlavně klid a ticho. Aspoň jeden den. Třeba to letos vyjde. Čtenářům CENTRUMnews a Brňanům přeji, aby si letos konečně udělali Vánoce podle svého, aby je strávili na místě, kde je jim dobře a s lidmi, se kterými chtějí být. Aby měli spoustu času na setkávání s přáteli u punče, posezení s rodinou u jednoho stolu, vybírání dárků i sledování pohádek. Hezká představa, že? Do nového roku všem přeji především zdraví
a optimismus, s touto kombinací se i obtížné chvíle zvládají líp. A samozřejmě zázemí pro spokojený život – tedy hlavně rodinu, přátele, práci a koníčky.

 

 

Ilona Csáková, zpěvačka - Na Vánocích miluji jejich atmosféru. Mám ráda vánoční výzdobu, světýlka, doslova zbožňuji koledy, vůni borovice a vůbec ten kouzelně pohádkový čas. O to více intenzivněji Vánoce prožívám, co mám dva syny a proto se na ně moc těším. Dárky mám nakoupené a kupodivu nezažívám předvánoční stres. Dokonce jsem si i napekla nějaké cukroví, což jsem nikdy předtím nedělala. Připadám si jako správná mamina. Myslím, že takový prožitek z Vánoc jsem naposledy mívala jako malá. Jsem šťastná, že ho můžu opět tak intenzivně prožívat s mojí rodinou. A čtenářům CENTRUMnews přeji taktéž krásné a pohodové prožití Vánoc a v Novém roce pevné zdraví a nervy.

 

 

Vojtěch Cikrle, biskup - Vánoční svátky jsou příležitostí k objevování životních hodnot. Přál bych si, abychom se během nich dokázali ztišit. A potom možná tak, jako kdysi mudrci, zahlédneme hvězdu, která změní náš život. Vánoce nejsou jen pokojná idyla s anděly. Bůh přichází jako světlo přemáhající temnoty. Těm, kteří ho přijali, přináší pokoj. Pro ty, kteří ho nepřijali, se stává kamenem úrazu. Tajemství zla a Vtělení jsou těsně vedle sebe. Do zla, které se někdy zdá být jako nepropustná temnota, vstupuje světlo v podobě proroky přislíbeného dítěte. To je pravý důvod vánoční radosti. Toto dítě je nadějí i tvého vítězství, aby ses i ty mohl stát nadějí pro všechny kolem sebe. Za to se modlím a k tomu vám všem žehnám.

 

 

Zdeněk Venera, trenér HC Kometa Brno - Nejraději mám přímo Štědrý večer, kdy zasedneme v kruhu rodinném ke společné večeři a uděláme si příjemnou pohodu. Když to jde, jsem rád na Štědrý den doma. Naopak nemám rád předvánoční shon, nákupy a veškerý ten blázinec, který s tím souvisí. To na mě opravdu není a jsem rád, že vše potřebné za mě obstará manželka. Co popřát do nového roku? Je to trochu oposlouchané, ale každému přeju v první řadě pevné zdravíčko. Bez něho ani ten hokej hrát nejde. Fanouškům Komety samozřejmě hodně příjemných zážitků při utkáních našeho mužstva. Ať je náš hokej baví a chodí do Kajot arény rádi.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře