Reklama
reklama

Cizinci se vracejí s novým jménem i doklady. Vydávají se za někoho jiného

V poslední době se cizinečtí policisté stále častěji setkávají s případy, kdy se jimi kontrolovaná osoba vydává za někoho jiného. Za posledních několik týdnů řešili tento problém hned několikrát, díky velmi dobré osobní znalosti se jim podařilo cizince vystupující pod změněnou identitou odhalit.

V jednom z případů kontrolovali v Brně muže z Moldavska, který se jim prokázal cestovním pasem s řádně povoleným pobyt na území České republiky. Policisté však na základě vlastního šetření a získaných poznatků zjistili, že kontrolovaný muž se v minulosti vydával za někoho jiného a pod jiným jménem vystupoval i před orgány činnými v trestním řízení. "Už v roce 2004 si cizinec vymyslel smyšlené jméno a to při řízení o správním vyhoštění v Aši, které s ním cizinečtí policisté zahájili kvůli nedovolenému překročení státní hranice. Muž tehdy tvrdil, že nemá žádné doklady a vyplnil čestné prohlášení o své totožnosti - tam však uvedl jméno, které si vymyslel. Pod touto identitou byl také vyhoštěn na dobu tří let. Ve stejném roce jako policisté v Aši rozhodli o správním vyhoštění tohoto muže také jejich kolegové v Ústí nad Labem, a to rovnou na deset let," popsala případ mluvčí policie Petra Vedrová. Muž byl také zařazený do systému nežádoucích osob až do roku 2014. Navíc byl pravomocně odsouzen pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a byl mu soudem uložený trest vyhoštění z Česka. Muž dobře věděl, že má na území České republiky zakázaný pobyt, přesto nevycestoval. Pod falešnou identitou byl odsouzen a vyhoštěn, pod svým pravým jménem u nás pobýval legálně.

 

Další případ změněné identity policisté díky velmi dobré osobní znalosti odhalili u ženy z Ukrajiny, která se také prokazovala platnými doklady i povolením k pobytu. Porovnání otisků prstů s databází však prokázalo, že se jedná o ženu, které byl dokonce soudem uložený trest vyhoštění a která byla zařazená v evidenci nežádoucích osob až do roku 2017. Poté, co žena odešla od soudu s tímto trestem, odjela na rodnou Ukrajinu, kde si změnila jméno i veškeré osobní dokumenty. S novými doklady pak přijela zpět do České republiky.

 

Stejný způsob změny identity zvolila další vyhoštěná žena z Ukrajiny. V domovské zemi si legálně obstarala nové doklady na nové jméno a vrátila se zpět na území naší republiky. Poslední případ s téměř totožným scénářem řešili cizinečtí policisté koncem dubna v Blansku. Kontrolovaný muž z Ukrajiny byl z České republiky vyhoštěn, a proto si v rodné zemi pořídil novou identitu, vybavil se doklady na nové jméno a vrátil se zpět.

 

Všechny uvedené hříšníky cizinečtí policisté v Brně obvinili z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který jim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře