Reklama
reklama

Chytré telefony upozorní černé pasažéry v tramvajích a autobusech na revizory

Černí pasažéři, kteří se vozí městskou hromadnou dopravou, mají nového pomocníka.  Stačí v ní mít chytrý telefon s operačním systémem Android a novou aplikaci FareBandit, která upozorní na revizora.

Aplikace je možné stáhnout zdarma z obchodu Google Play a lze ji využít již v sedmi českých městech – Praze, Brně, Plzni, Olomouci, Hradci Králové a Zlíně. FareBandit (bandita na pokuty) si v současnosti stáhlo asi 700 lidí.

 

 

Aplikace o velikosti pouhých 455 kB je prací vývojáře Petra Pechouška. Za aplikaci FareBandit získal Pechoušek dokonce cenu mladých vývojářů AppParade.

 

Data o pohybu revizorů zadávají do aplikace sami uživatelé. Navzájem se tak varují před momentálně „nebezpečnými“ cestami. Když trasou poté někdo další projede a na revizora nenarazí, zadá do aplikace, že cesta je „čistá“. FareBandit obsahuje dokonce kalkulačku, která spočítá, kolik černý pasažér ušetří na jízdném.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře