Reklama
reklama

Chřipka neustupuje: V Brně jsou nyní víc nemocní dospělí lidé

Epidemie ještě nedosáhla svého vrcholu, počet lidí s respiračními infekcemi a chřipkou v Brně a na jihu Moravy tento týden opět stoupl. Přibylo sedmnáct procent nemocných. Nemocnice mají zakázané návštěvy a školy mohou vyhlásit chřipkové prázdniny. Zatím ale ředitelské volno kvůli chřipkám dala svým žákům jen jedna škola z Brna.

Hygienici vydávají doporučení o vyhlášení chřipkových prázdnin když nemocnost v konkrétní škole přesáhne 30 procent. "Pokud ale mají prázdné třídy a nemocné učitele, tak je mohou vyhlásit i dříve. Nemám ale informace o tom, že by to některá škola na jihu Moravy už udělala. A za týden začínají jarní prázdniny, kdy předpokládáme, že se situace zlepší," uvedla hygienička Radka Boháčová.

Mezi nemocnými už nejsou pouze děti ve školním věku, nemoc se týká i dospělých. Převažují akutní respirační onemocnění, vyskytují se ale i chřipky. 

 

Hygienici lidem doporučují několik zásad, jejichž dodržováním se lze chřipky vyvarovat. Měli by dostatečně větrat, být na čerstvém vzduchu, pokud to jde, pít dostatek teplých tekutin, mít dostatečný přísun vitaminů a dostatek spánku. Vhodné je vyhýbat se místům, na kterých schází větší množství lidí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře