Reklama
reklama

Chřipka neustupuje: V Brně jsou nyní víc nemocní dospělí lidé

Epidemie ještě nedosáhla svého vrcholu, počet lidí s respiračními infekcemi a chřipkou v Brně a na jihu Moravy tento týden opět stoupl. Přibylo sedmnáct procent nemocných. Nemocnice mají zakázané návštěvy a školy mohou vyhlásit chřipkové prázdniny. Zatím ale ředitelské volno kvůli chřipkám dala svým žákům jen jedna škola z Brna.

Hygienici vydávají doporučení o vyhlášení chřipkových prázdnin když nemocnost v konkrétní škole přesáhne 30 procent. "Pokud ale mají prázdné třídy a nemocné učitele, tak je mohou vyhlásit i dříve. Nemám ale informace o tom, že by to některá škola na jihu Moravy už udělala. A za týden začínají jarní prázdniny, kdy předpokládáme, že se situace zlepší," uvedla hygienička Radka Boháčová.

Mezi nemocnými už nejsou pouze děti ve školním věku, nemoc se týká i dospělých. Převažují akutní respirační onemocnění, vyskytují se ale i chřipky. 

 

Hygienici lidem doporučují několik zásad, jejichž dodržováním se lze chřipky vyvarovat. Měli by dostatečně větrat, být na čerstvém vzduchu, pokud to jde, pít dostatek teplých tekutin, mít dostatečný přísun vitaminů a dostatek spánku. Vhodné je vyhýbat se místům, na kterých schází větší množství lidí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře