Reklama
reklama

Chomutov porazil Kometu po nájezdech, bod však Brnu stačí k jistotě záchrany

Do posledních dvou kol skupiny play-out vstoupí Kometa již s jistotou záchrany. Na ledě Chomutova vydřela potřebný bod a jelikož si Liberec poradil s Karlovými Vary, tak už se Energie nemůže díky horším vzájemným zápasům přes Kometu dostat. Pokud se podíváme na samotné dění dnešního mače, tak na ledě Pirátů se odehrála vyrovnaná bitva, Kometa v ní vedla 0:2 a 1:3, přesto v závěru prohrávala 4:3. Tři minuty před koncem však Janem Hruškou vyrovnala na 4:4. Utkání dospělo do nájezdů, kde rozhodl domácí Sikora.

Ve čtvrtém zápase skupiny o umístnění přivítal Chomutov brněnskou Kometu. Do utkání vstoupila lépe Kometa. Ihned v první minutě zkusil ranou z dálky Hanuljakovo pozornost Burian. Následně střílel z úhlu Erat ale puk skončil v gólmanovo lapačce. Do útoku se podívali i domácí. Hřebejkova střela však skončila v Trvajovo lapačce. Poté se na výlet do útočné třetiny vydal Rutta a zkusil bekhendové zakončení. Ani následná dorážka Hromase si však nenašla cestu mezi tři tyče.
Skóre otevřel v osmé minutě MIROSLAV HOLEC, který trefil Hanuljakovo rameno. Puk však spadl do brankoviště a skončil za brankovou čárou – 0:1. Piráti mohli odpovědět, když se po akci Šagáta se Zálešáka dostal ke střele Hřebejk. Jeho střela však mířila nad. Piráti měli následně dvě početní výhody, v nichž se však Kometa úspěšně ubránila.
Minutu a půl před koncem třetiny se podařilo vsítit JAKUBOVI SVOBODOVI branku. Rozhodčí ji po krátké poradě s videorozhodčím branku uznal – 0:2. Domácí však dostali opět příležitost v podobě přesilové hry, kterou využily. Šagát přihrál ŠTĚPÁNOVI HŘEBEJKOVI a ten z úhlu prostřelil brněnského gólmana – 1:2. Piráti tak na závěru třetiny dosáhli kontaktní branky.
V druhé části se ke slovu dostalo opět Brno. LEOŠ ČERMÁK unikl obraně a i přes faul, který byl na něj spáchán, svůj únik proměnil – 1:3 Chomutov však nezahálel. Krátce po rozehrání vtrhl do útočné třetiny Sikora, zpětnou přihrávkou našel JANA RUTTU. Který prostřelil brněnského Trvaje – 2:3.
Piráti pokračovali v honbě za vyrovnáním. Kubinčák unikal po křídle a hledal před bránou Jíru. Slibnou přihrávku však srazila hostující obrana do ochranné sítě. Dobrými šancemi se prezentovali i hosté. Jakub Svoboda si před Hanuljakem stáhl kotouč, jeho střelu ale zastavila domácí obránci. Poté již přišlo vyrovnání. Při dvojnásobné přesilovce se o něj výstavní střelou z první postaral JAROSLAV MRÁZEK – 3:3. Domácím zůstala ještě klasická početní výhoda. V ní vyslal ostrou střelu Bartejs, ale Trvaj vytáhl krásný lapačkový zákrok.
Do situace jeden na jednoho se dostal domácí kapitán Kraft, jehož akce byla ale přerušena protože na ledě zůstal ležet brněnský Kováčik. Ten, poté co se zotavil, zkusil tvrdou střelu, kterou zastavily Hanuljakovy betony. Do konce druhé části zůstalo skóre nerozhodné a týmy tudíž čekala napínavá třetí třetina.
V jejím úvodu si chtěl gól zopakovat Čermák ale zastavil ho zákrok Hanuljaka. Následně se již gólově zadařilo a to domácím. Sikora vystřelil a puk se odrazil od betonů ke KARLOVI HROMASOVI, jenž trefil puk přesně a dokonal obrat – 4:3.
Piráti dále hrozili nebezpečnými útoky. Po chybě obrany se dostal ke střele Jíra, radost mu však pokazil dobře stojící Trvaj. Za Kometu vyslal dobrou střelu Burian, Hanuljak měl však lapačku na správném místě. O něco později našel Petrovický přihrávkou rozjetého Holce, chomutovský gólman ovšem předvedl další pěkný zákrok.
Kometa se i nadále pokoušela o dohnání nepříznivého stavu. Erat přihrál na osamoceného Zohornu, ten však na muže v chomutovské brance nevyzrál. Za chomutovské zkusil střelu přes obránce Káňa, ale trefil pouze vyrážečku brněnského gólmana.
Vyrovnání stálo brněnské mnoho sil, ale nakonec se přeci jen dočkali. Puk se po tlačenici před bránou dostal k JANU HRUŠKOVI, jenž propálil vše před sebou – 4:4.
Základní hrací doba vítěze nepřinesla a tudíž došlo na prodloužení. V něm se za domácí dostal k velké příležitosti Bartejs, který zavezl puk do pásma a následně z mezikruží střílel o pár centimetrů vedle. Poté se před brněnskou bránou zjevil Káňa, ale přestřelil. Bránu ještě stihl ohrozit Jíra střelou z úhlu ovšem bez úspěchu.
Následovali tedy samostatné nájezdy. Nájezdovou loterii zvládli po třech zákrocích Hanuljaka a gólu MARKA SIKORY lépe domácí a získali tak bod navíc.
Chomutov: Hanuljak – Macháček, Pavlas, Bartejs, Rýgl, Mrázek, Rutta, Stehlík – Kubinčák, Káňa, Rutta – Hřebejk, Zálešák, Šagát – Hromas, Sikora, Důras – Procházka, Kraft, Kůs – Divíšek.
Kometa: Trvaj – Žižka, Kováčik, Dujsík, Valach, Krejčiřík, Švrček, M. Hruška, Malec – Zohorna, Čermák, Burian – T. Svoboda, J. Hruška, J. Svoboda – Holec, Petrovický, Lušňák – Erat, Němec, Wasserbauer.
Branky a nahrávky: 20. Hřebejk (Šagát, Bartejs), 22. Rutta (Sikora, Důras), 27. Mrázek (Rutta, Jíra), 42. Hromas (Sikora, Rutta), 65. Sikora – 8. Holec (Lušňák, M. Hruška), 19. J. Svoboda, 21. Čermák, 57. J. Hruška (Němec, Kováčik) Rozhodčí: Homola, Hradil – Bryška, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2874. Střely na branku: 30:52. Průběh utkání: 0:2, 1:3, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře