Reklama
reklama

Chlapec zůstal zaklíněný pod tramvají

Na silničním přejezdu tramvajové trati u zastávky Branka dnes hasiči zachraňovali jedenáctiletého chlapce. Při přebíhání přes silnici se dítě dostalo pod přední nápravu tramvaje číslo 3. Chlapec je v nemocnici, má zlomenou kyčel.

Brno - Pod tramvaj na lince číslo 3, která jela ve směru do Bystrce, se dnes dopoledne dostal jedenáctiletý chlapec. Hasiči na místo dorazili s těžkou vyprošťovací i speciální technikou. Spolu s hasiči k záchraně dítěte vyjeli zdravotníci, policisté i pracovníci dopravního podniku.

Na silničním přejezdu tramvajové trati u zastávky Branka bylo dítě zaklíněno pod přední částí vozu ještě před první nápravou. Chlapec byl při vědomí.
Zdravotníci, kteří ho již ošetřovali, mu poskytli  utišující přípravky, hasiči ke stabilizaci těla pod chlapce zasunuli páteřní desku. Pracovníci dopravního podniku mezitím vypnuli napájení troleje a hasiči vzápětí na tramvajové těleso najeli s vyprošťovacím automobilem a připravovali zvednutí tramvaje. Současně z přední části tramvaje demontovali smetací lišty.

 

„Vytvořenou mezerou se dítě podařilo vytáhnout ještě před zvedáním tramvaje a předat ho do péče zdravotníků. Díky rychlému zásahu všech byla zraněnému chlapci poskytnuta první pomoc již několik minut po nehodě a za necelých dvacet minut od ohlášení události záchranářům byl chlapec v sanitce připraven k převozu do nemocnice,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Haid.  

Chlapec sice utrpěl vážné zranění, ale zcela jistě se vyléčí. Má zlomenou kyčel a tržnou ránu na hlavě.

 

„Případ vyšetřujeme jako dopravní nehodu. Zkouška na alkohol byla u řidiče tramvaje negativní. Pravděpodobně nebyl viníkem nehody,“ řekla mluvčí policie Petra Vedrová.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře