Reklama
reklama

Chlapec zůstal zaklíněný pod tramvají

Na silničním přejezdu tramvajové trati u zastávky Branka dnes hasiči zachraňovali jedenáctiletého chlapce. Při přebíhání přes silnici se dítě dostalo pod přední nápravu tramvaje číslo 3. Chlapec je v nemocnici, má zlomenou kyčel.

Brno - Pod tramvaj na lince číslo 3, která jela ve směru do Bystrce, se dnes dopoledne dostal jedenáctiletý chlapec. Hasiči na místo dorazili s těžkou vyprošťovací i speciální technikou. Spolu s hasiči k záchraně dítěte vyjeli zdravotníci, policisté i pracovníci dopravního podniku.

Na silničním přejezdu tramvajové trati u zastávky Branka bylo dítě zaklíněno pod přední částí vozu ještě před první nápravou. Chlapec byl při vědomí.
Zdravotníci, kteří ho již ošetřovali, mu poskytli  utišující přípravky, hasiči ke stabilizaci těla pod chlapce zasunuli páteřní desku. Pracovníci dopravního podniku mezitím vypnuli napájení troleje a hasiči vzápětí na tramvajové těleso najeli s vyprošťovacím automobilem a připravovali zvednutí tramvaje. Současně z přední části tramvaje demontovali smetací lišty.

 

„Vytvořenou mezerou se dítě podařilo vytáhnout ještě před zvedáním tramvaje a předat ho do péče zdravotníků. Díky rychlému zásahu všech byla zraněnému chlapci poskytnuta první pomoc již několik minut po nehodě a za necelých dvacet minut od ohlášení události záchranářům byl chlapec v sanitce připraven k převozu do nemocnice,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Haid.  

Chlapec sice utrpěl vážné zranění, ale zcela jistě se vyléčí. Má zlomenou kyčel a tržnou ránu na hlavě.

 

„Případ vyšetřujeme jako dopravní nehodu. Zkouška na alkohol byla u řidiče tramvaje negativní. Pravděpodobně nebyl viníkem nehody,“ řekla mluvčí policie Petra Vedrová.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře