Reklama
reklama

Chemici z VUT předvedou laboratorní pokusy v Galerii Vaňkovka

Přijďte se o prvním červnovém víkendu podívat na chemiky z VUT v Brně do Galerie Vaňkovka. Budou zde předvádět zajímavé pokusy, které zaujmou nejen děti, ale i dospělé. Speciálně pro ty nejmenší je připravený „chemický“ koutek, kde se budou moci zabavit a hravou formou poodhalovat tajemství této vědy.  

K vidění bude také různé laboratorní náčiní, které vědci z Fakulty chemické VUT v Brně využívají každodenně během své práce. Návštěvníci se tak mohou těšit na různé kádinky, zkumavky, sklíčka a přístroje, které nesmí chybět na žádném laboratorním pracovišti. Během celého víkendu budou navíc v nákupní galerii vystaveny snímky z mikroskopu až 200 tisíckrát zvětšené. Na své si přijdou také soupeřiví jedinci, pro něž jsou připraveny soutěže o ceny.
Přijďte se podívat na Dětský den s Fakultou chemickou do Galerie Vaňkovka a poznáte, že chemie může být zábavná! Akce se koná v pátek 1.června a sobotu 2. června od 10 do 17 hodin, v neděli 3.června od 11 do 14 hodin.

Autor: 
admin
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře