Reklama
reklama

Chátrající poliklinika Zahradníkova se po letech dočká oprav

Zatímco ještě před čtyřmi lety to vypadalo, že dojde k úplnému zrušení nebo k nekoordinované privatizaci Polikliniky Zahradníkova, nyní se situace radikálně mění. Na opravy Zahradníkovy zamíří prvních dvacet miliónů z rozpočtu města Brna. Důvodem změny postoje města je především skutečnost, že se podařilo prosadit, aby byla poliklinika vnímána jako klíčové ambulantní zdravotnické zařízení.

„Jsem rád, že se ve vedení města podařilo náš dlouhodobý plán obhájit a najít shodu. Prvotní investice půjde do opravy zoufalého stavu vnějšku budovy a postupně i do vnitřního zařízení. K realizaci zbývá už jen souhlas zastupitelstva na jeho květnovém zasedání,“ vysvětlil starosta městské čýsti Brno-střed Libor Šťástka.

 

O osud Polikliniky Zahradníkova začalo vedení radnice městské části Brno-střed bojovat už na počátku roku 2009, kdy byly zveřejněny informace o tom, že by se mohla rušit či narychlo privatizovat. Nepříliš šťastným a prakticky nezdůvodněným krokem bylo i odvolání ředitelky, k němuž došlo zhruba o rok později. "V té době jsme opakovaně upozorňovali na fakt, že musí být absolutní prioritou zachování dostupné péče pro spádovou oblast dvě stě padesát tisíc obyvatel a koncepční pohled na poskytování zdravotnických služeb v Brně,“ dodal starosta s tím, že koncepci městská část nabídla před rokem. Navrhla postupné vyklizení Bílého domu a přestěhování všech ordinací právě na zrekonstruovanou Zahradníkovu. Její opravy by se pak částečně měly financovat i z prodeje budovy na Žerotínově náměstí.

 

Kvalitnímu využívání Polikliniky Zahradníkova přispěla i oprava přilehlého parkoviště, které má ve správě městská společnost Brněnské komunikace. Město také plánuje revitalizaci parku u polikliniky, který by měl být příjemnou klidovou zónou. 

 

Park před Poliklinikou Zahradníkova. Foto: Centrumnews / Gabriela Peringerová

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře