Reklama
reklama

Chataři shořela střecha nad hlavou. Hasiči bojovali s ohněm i ledem

Plamenů nad krbem své chaty v Jundrově si v noci ze středy na čtvrtek všiml padesátiletý majitel. Muž se před příjezdem požárních jednotek snažil plameny hasit vodou, oheň se ale rozšířil na okolní stěny. Dřevěnou chatu olízly plameny téměř celou.

Oheň v chatě u Muškátové ulice zpozoroval muž po půl třetí ráno. Plameny uviděl nad krbem u prostupu kouřovodu dřevěnou stěnou. Hasiči se ale k chatě kvůli zledovatělému terénu nemohli dostat. Cisterny proto museli nechat stát přes sto metrů od chaty a k hořícímu objektu natahovali hadice. Majiteli chaty nabídli přístřeší ve vytápěném zásahovém vozidle.

 

„Oheň se pomocí vodních proudů podařilo dostat před čtvrtou ráno pod kontrolu. Starší přízemní dřevěnou chatu o půdorysu zhruba 8 krát 4 metry požár z poloviny zničil, zbývající část zasáhly zplodiny hoření,“ uvedl mluvčí hasičů s tím, že chata začala hořet kvůli nevhodnému prostupu rozpáleného kouřovodu dřevěnou stěnou. Škodu vyšetřovatel vyčíslil na sto tisíc korun.   

 

  

 

S ledem na svažité příjezdové cestě se i přes zásah silničářů potýkali hasiči také při odjezdu. Jedno zásahové vozidlo z cesty sjelo do sousední zahrádky. Nehoda se obešla bez škody na cisterně i na oplocení a vozidlo se podařilo lanem vytáhnout zpátky na silnici. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře