Reklama
reklama

Cestující odmítl dát psovi náhubek a napadl řidiče MHD

Oznámení o konfliktu mezi řidičem trolejbusu č. 36 a cestujícím, který odmítl dát svému psovi náhubek, přijalo v sobotu 28. července  navečer operační středisko městské policie a na zastávku Sušilova kvůli tomu ihned vyslalo nejbližší hlídku.

Strážníci na místě kontaktovali řidiče trolejbusu, který hlídce sdělil, že ho muž ve středních letech po výzvě, aby psovi nasadil náhubek, začal verbálně napadat a když byl šoférem z dopravního prostředku vykázán, uštědřil napomínajícímu několik pohlavků. S využitím momentu překvapení poté z trolejbusu utekl. To, že se celá věc seběhla, tak jak řidič uvedl, potvrdil i očitý svědek incidentu. Řidič neutrpěl viditelná poranění ani nepožadoval lékařské ošetření, a když strážníkům předal přesný popis osoby, dál pokračoval v jízdě.

 

Hlídka sice v blízkém okolí zastávky osobu odpovídající popisu nenašla, ale úspěšná byla o něco později u hlavního nádraží, kde zahlédla osmatřicetiletého muže se psem navolno. Když osobu vyzvala, aby si psa připnula na vodítko, oslovený muž se začal projevovat vulgárně a pokusil se jednoho ze strážníků udeřit. Hlídku však nepřekvapil a vzhledem ke stupňující se agresivitě skončil muž jevící známky podnapilosti v poutech a posléze i na záchytné stanici. Kvůli přestupkům proti občanskému soužití, veřejnému pořádku a porušení vyhlášky o pohybu psů, teď jeho počínání dořeší přestupková komise.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře