Reklama
reklama

Černí pasažéři dostali opět podmíněnou amnestii. Tentokrát ve dne

Revizoři dopravního podniku v pondělí opět rozdávali černým pasažérům podmíněnou amnestii. Ta spočívá v tom, že když si hříšníci do pěti pracovních dní koupí minimálně čtvrtletní předplatní jízdenku, je jim pokuta odpuštěna. Zároveň s touto akcí revizoři rozdávali dětem do patnácti let, které se prokázaly předplatní jízdenkou, bezpečnostní reflexní samolepky.

Z 295 cestujících bez platného jízdního dokladu využilo do čtvrtka nabídky revizorů 41 lidí, což je 14,5 %.

Takzvanou podmíněnou amnestii nabídl dopravní podnik poprvé při noční kontrolní akci z 3. na 4. Října. Amnestie využilo více než 55% cestujících, kteří jeli bez platné jízdenky.

 

„Podmíněná amnestie je netradičním nástrojem v podpoře prodeje předplatních jízdenek. Má svá přesně daná pravidla. Třeba, že u předplatní jízdenky, zakoupené v rámci amnestie, nelze uplatnit její následné vrácení,“ upozornila mluvčí dopravního podniku Linda Škrancová.

 

Při první amnestii při noční akci bylo zjištěno 91 neplatících cestujících. Z nich 7 odmítlo amnestii přímo ve voze a zaplatili hotově. V následujících pěti pracovních dnech se 6 cestujících prokázalo předem koupenou předplatní jízdenkou a 43 cestujících (55 %) si zakoupilo předplatní jízdenku a využilo amnestie.

 

Při kontrolní akci ze dne 17. prosince odmítli možnost využití amnestie dva cestující. Deset cestujících dodatečně předložilo zapomenutou předplatní jízdenku a amnestii zatím využilo 41 cestujících, tedy 14,5 %. „Konečné výsledky druhé amnestie ale budou k dispozici po uplynutí pěti pracovních dnů, tedy 28. prosince,“ upozornila mluvčí.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře