Reklama
reklama

Ceny na brněnském letišti? Přijatelné

Téměř sto korun zaplatí žízniví turisté na ruzyňském letišti za dvě deci nealkoholického nápoje a o nic levnější nejsou ani croissanty na čtyři kousnutí. Cestující na brněnském letišti jsou podobných nepříjemných překvapení ušetřeni.

Brno – Máme vysoký nájem. Tak zní univerzální odpověď provozovatelů bister a restaurací na Ruzyni, kde se hladový a žíznivý Čech nemá šanci občerstvit za normální ceny. Tuřanské letiště je v tomto ohledu jiné, zjistil průzkum Centrumu. Ceny přijatelné, na druhou stranu ovšem dominantní provozovatel.

 

Čerstvé a před zákazníkem sestavované bagety stojí 67 korun, což je srovnatelné s centrem Brna. Stejná baguetterie nabízí také saláty za necelých padesát korun. Cena chlazených nápojů nepřekročí 30 korun s výjimkou některých ledových čajů. Pár kroků od baguetterie provozuje stejná společnost také bar se stolky asi pro padesát hostů. Ani ten nešokuje turisty čekající na letadlo trojcifernými cenami kávy. Oba podniky hlásí, že mají otevřeno „dle letového řádu“. V tom bude podle ekonoma Tomáše Trávníčka ten hlavní rozdíl.

 

„Ruzyně žije celý den, zatímco v Brně bývá i v dubnu některé dny téměř mrtvo. Navíc v Praze je logicky více cizinců, pro které tamní ceny v přepočtu na eura a ve srovnání s jinými letišti vysoké nejsou,“ vysvětluje ekonom.

 

Tuřanské letiště také nabízí alternativu cestujícím, kteří chtějí jen „oklamat žaludek“ – prodejní automaty v chodbě mezi odletovou a příletovou halou: jeden na cukrovinky a nealkoholické nápoje a jeden na kávu. Ani tyto ceny nejsou vyšší ve srovnání s podobnými automaty ve školách nebo na nádražích: cukrovinky stojí kolem deseti až patnácti korun a nápoje kolem pětadvaceti. „Je to určitě dobré pro běžné cestující například s dětmi, které při čekání tvrdí, že mají hlad,“ myslí si Martina Demlová, která z Tuřan pravidelně létá na dovolenou.

 

Také v Brně ale musejí cestující myslet na to, že nápoje nesmějí přenášet přes bezpečnostní kontrolu a že ceny za ní mohou být vyšší, což zjistí až ve chvíli, kdy bezpečnostní kontrolou projdou. „To, na co by mohly děti dostat chuť, je dobré koupit nejpozději v odletové hale,“ potvrdila zaměstnankyně informačního centra letiště.

 

Cestujícím se i na brněnském letišti vyplatí „myslet dopředu“ včetně samotného letu. S rostoucími náklady omezují totiž mnohé aerolinky omezily podávání občerstvení zdarma během letu. „V případě dovolených je občerstvení během letu dané podmínkami cestovní kanceláře,“ vysvětlila operátorka jedné z předních českých cestovních kanceláří.

 

Na vlastní odlet nebo odlet příbuzných mohou lidé čekat na „mávadle“ vedle nové budovy brněnského letiště. To však má jednu malou vadu: těsně před ním lidem vadí ve výhledu zaparkované autobusy, které se používají k návozu cestujících ke vzdálenějším letadlům. Kdo by chtěl skutečně dobře vidět, musí jít ještě kus dál podél plotu.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře