Reklama
reklama

Cenné rady pejskařům předají strážníci při tradičním MAXiBOBKU

Každý, kdo se chce umět co nejlépe postarat o svého psa, může přijít 18. července za strážníky na Kraví horu. V tamním výběhu budou pracovníci odboru prevence připraveni s tradiční a oblíbenou mobilní kynologickou poradnou.

Pejskaři se dozví, jak přimějí psa spolehlivě poslouchat povely a naučí se bezpečně ho ovládat. S tím souvisí i řada důležitých informací o vyhláškách, které se týkají pohybu psů na veřejnosti nebo cenné rady ohledně předcházení úrazům způsobeným psy. Zájemci si mohou s preventisty MP promluvit mezi 15. a 20. hodinou, tedy přibližně v době, kdy chodí venčit nejvíc lidí.

 

Strážníci mají pro pejskaře připraveny užitečné dárky jako reflexní obojek, kostičku se sáčky na psí hromádky nebo brožuru se zajímavými tipy.

Cílem projektu MAXiBOBEK je apelovat na větší ohleduplnost majitelů psů k „nekynologické“ veřejnosti a zlepšení jejich vztahu k veřejnému pořádku.

 

Během letních prázdnin připravuje odbor prevence ještě jeden termín akce, aby se strážníci mohli setkat i se zájemci, kterým třetí červencová středa nevyhovuje. Naplánován je na 8. srpna, místo konání bude možné najít na webu MP v kalendáři akcí odboru prevence.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře