Reklama
reklama

Cenné rady pejskařům předají strážníci při tradičním MAXiBOBKU

Každý, kdo se chce umět co nejlépe postarat o svého psa, může přijít 18. července za strážníky na Kraví horu. V tamním výběhu budou pracovníci odboru prevence připraveni s tradiční a oblíbenou mobilní kynologickou poradnou.

Pejskaři se dozví, jak přimějí psa spolehlivě poslouchat povely a naučí se bezpečně ho ovládat. S tím souvisí i řada důležitých informací o vyhláškách, které se týkají pohybu psů na veřejnosti nebo cenné rady ohledně předcházení úrazům způsobeným psy. Zájemci si mohou s preventisty MP promluvit mezi 15. a 20. hodinou, tedy přibližně v době, kdy chodí venčit nejvíc lidí.

 

Strážníci mají pro pejskaře připraveny užitečné dárky jako reflexní obojek, kostičku se sáčky na psí hromádky nebo brožuru se zajímavými tipy.

Cílem projektu MAXiBOBEK je apelovat na větší ohleduplnost majitelů psů k „nekynologické“ veřejnosti a zlepšení jejich vztahu k veřejnému pořádku.

 

Během letních prázdnin připravuje odbor prevence ještě jeden termín akce, aby se strážníci mohli setkat i se zájemci, kterým třetí červencová středa nevyhovuje. Naplánován je na 8. srpna, místo konání bude možné najít na webu MP v kalendáři akcí odboru prevence.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře