Reklama
reklama

Celníci si na tržnici v Brně posvítili na prodejce a padělky zboží

Největší razii za poslední tři roky provedli celníci týden před Vánoci na brněnské tržnici v Olomoucké ulici. Ve stáncích se zaměřili na hledání padělků zboží značkových firem. Nakonec z brněnské tržnice odvezli padělky za více než devadesát milionů korun.  

Od čtvrtečního rána až do sobotního večera prohledávaly tržnici zhruba tři desítky celníků. „Zabavily asi třiatřicet tisíc kusů padělaného zboží. Zejména oblečení, obuv a koženou galanterii,“ uvedla mluvčí Celního ředitelství Brno Lada Temňáková s tím, že velký areál tržnice není při malých namátkových kontrolách jednoduché zkontrolovat. Velkou akci celníci letos schválně naplánovali před svátky, předpokládali správně, že prodejci budou mít plné sklady zboží.

 

  

 

Prodejci jsou podezřelí z porušení práv k ochranným známkám. „Zatím jsme žádného z prodejců nezadrželi. Musíme přezkoumat vlastnické vztahy u jednotlivých stánků,“ dodala mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře