Reklama
reklama

Celníci si na tržnici v Brně posvítili na prodejce a padělky zboží

Největší razii za poslední tři roky provedli celníci týden před Vánoci na brněnské tržnici v Olomoucké ulici. Ve stáncích se zaměřili na hledání padělků zboží značkových firem. Nakonec z brněnské tržnice odvezli padělky za více než devadesát milionů korun.  

Od čtvrtečního rána až do sobotního večera prohledávaly tržnici zhruba tři desítky celníků. „Zabavily asi třiatřicet tisíc kusů padělaného zboží. Zejména oblečení, obuv a koženou galanterii,“ uvedla mluvčí Celního ředitelství Brno Lada Temňáková s tím, že velký areál tržnice není při malých namátkových kontrolách jednoduché zkontrolovat. Velkou akci celníci letos schválně naplánovali před svátky, předpokládali správně, že prodejci budou mít plné sklady zboží.

 

  

 

Prodejci jsou podezřelí z porušení práv k ochranným známkám. „Zatím jsme žádného z prodejců nezadrželi. Musíme přezkoumat vlastnické vztahy u jednotlivých stánků,“ dodala mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře