Reklama
reklama

Celníci našli na Znojemsku padělky, originály by stály tři mililiny korun

Celníci našli v tržnici na hraničním přechodu Hatě na Znojemsku padělky značkových parfémů, doplňků a galanterie. "Cena originálů by přesáhla tři miliony korun. Stánek oficiálně neměl nájemce,", uvedla mluvčí Celního úřadu pro Jihomoravský kraj Lada Temňáková. Pokud se nezjistí vlastník asi 300 padělků, zboží propadne státu a bude zlikvidováno.

Celníci se na tržnici zaměřili ve čtvrtek, kdy byl v Rakousku státní svátek. Při kontrole zjistili, že ve stánku, který není pronajatý, je vystavené zboží. "V jeho zadní části pak našli zboží označené logy ochranných známek Hermes, Prada, Guess, Louis Vuitton a dalšími. Šlo o tři sta kabelek, šátků, opasků, peněženek a parfémů," uvedla Temňáková. Podobný případ se stal například na konci dubna v Jihočeském kraji, kde celníci našli v tržnici i kamenných obchodech padělky za osm milionů korun. V Rozvadově v Plzeňském kraji byla zase odhalena dílna na výrobu padělků oblečení, dva cizinci potom zboží prodávali v nedaleké tržnici.     

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře