Reklama
reklama

Celníci našli na Znojemsku padělky, originály by stály tři mililiny korun

Celníci našli v tržnici na hraničním přechodu Hatě na Znojemsku padělky značkových parfémů, doplňků a galanterie. "Cena originálů by přesáhla tři miliony korun. Stánek oficiálně neměl nájemce,", uvedla mluvčí Celního úřadu pro Jihomoravský kraj Lada Temňáková. Pokud se nezjistí vlastník asi 300 padělků, zboží propadne státu a bude zlikvidováno.

Celníci se na tržnici zaměřili ve čtvrtek, kdy byl v Rakousku státní svátek. Při kontrole zjistili, že ve stánku, který není pronajatý, je vystavené zboží. "V jeho zadní části pak našli zboží označené logy ochranných známek Hermes, Prada, Guess, Louis Vuitton a dalšími. Šlo o tři sta kabelek, šátků, opasků, peněženek a parfémů," uvedla Temňáková. Podobný případ se stal například na konci dubna v Jihočeském kraji, kde celníci našli v tržnici i kamenných obchodech padělky za osm milionů korun. V Rozvadově v Plzeňském kraji byla zase odhalena dílna na výrobu padělků oblečení, dva cizinci potom zboží prodávali v nedaleké tržnici.     

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře