Reklama
reklama

Bývalí majitelé Bohémy dostali podmínku. Za vydírání, křivé obvinění a výpověď

Podmínku za vydírání, křivé obvinění a křivou výpověď dostali bývalí majitelé restaurace Bohéma v Brně, kteří vedli spor o peníze se svým kuchařem Ladislavem. Udali ho, že je okradl o kávovar a dva tisíce korun. Lež se však obrátila proti nim a odvolací soud jim potvrdil podmínečné tresty.

Případ podnikatelské dvojice je známý z pořadu Zdeňka Pohlreicha „Ano, šéfe“. Bohéma byla první restaurací v dějinách pořadu, ze které Pohlreich odešel před koncem natáčení. S majiteli, kteří jezdili v BMW a přitom dlužili dodavatelům za zboží a kuchařům mzdu, odmítl spolupracovat.

 

Čtyřiatřicetiletý Josef Zouhar a o pět let mladší Kristián Kučera nejenže obvinili kuchaře z krádeže, a ten strávil noc v cele, ale navíc Zouhar hrozil servírce restaurace Bohéma, že jí nevyplatí mzdu. Přiměl ji tak, aby policii, kterou zavolal Kučera, řekla, že jí kuchař ukradl z číšnického fleku dva tisíce korun,“ popsala případ mluvčí brněnského městského soudu Gabriela Stočková.

 

  

 

Zouhar i Kučera navíc policii řekli, že kuchař odnesl i kávovar za víc než sto padesát tisíc korun a řekli to i před soudem. Kučera navíc tvrdil, že není pravda, že kuchař nedostával výplatu a soudci potvrdil, že kuchař dostával výplatu vždy včas a řádně a že mu nic nedluží.

 

Zouhar dostal za vydírání, křivé obvinění a křivou výpověď tři roky vězení s odkladem na pět let, Kučera za křivou výpověď rok s tříletým odkladem. Rozsudek krajského soudu je pravomocný. Zouhar ani Kučera se proti němu nemohou odvolat, mohou si pouze podat dovolání Nejvyššímu soudu. K soudu ale ve čtvrtek nepřišli a jejich právní zástupci odešli bez vyjádření.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře