Reklama
reklama

Bývalí majitelé Bohémy dostali podmínku. Za vydírání, křivé obvinění a výpověď

Podmínku za vydírání, křivé obvinění a křivou výpověď dostali bývalí majitelé restaurace Bohéma v Brně, kteří vedli spor o peníze se svým kuchařem Ladislavem. Udali ho, že je okradl o kávovar a dva tisíce korun. Lež se však obrátila proti nim a odvolací soud jim potvrdil podmínečné tresty.

Případ podnikatelské dvojice je známý z pořadu Zdeňka Pohlreicha „Ano, šéfe“. Bohéma byla první restaurací v dějinách pořadu, ze které Pohlreich odešel před koncem natáčení. S majiteli, kteří jezdili v BMW a přitom dlužili dodavatelům za zboží a kuchařům mzdu, odmítl spolupracovat.

 

Čtyřiatřicetiletý Josef Zouhar a o pět let mladší Kristián Kučera nejenže obvinili kuchaře z krádeže, a ten strávil noc v cele, ale navíc Zouhar hrozil servírce restaurace Bohéma, že jí nevyplatí mzdu. Přiměl ji tak, aby policii, kterou zavolal Kučera, řekla, že jí kuchař ukradl z číšnického fleku dva tisíce korun,“ popsala případ mluvčí brněnského městského soudu Gabriela Stočková.

 

  

 

Zouhar i Kučera navíc policii řekli, že kuchař odnesl i kávovar za víc než sto padesát tisíc korun a řekli to i před soudem. Kučera navíc tvrdil, že není pravda, že kuchař nedostával výplatu a soudci potvrdil, že kuchař dostával výplatu vždy včas a řádně a že mu nic nedluží.

 

Zouhar dostal za vydírání, křivé obvinění a křivou výpověď tři roky vězení s odkladem na pět let, Kučera za křivou výpověď rok s tříletým odkladem. Rozsudek krajského soudu je pravomocný. Zouhar ani Kučera se proti němu nemohou odvolat, mohou si pouze podat dovolání Nejvyššímu soudu. K soudu ale ve čtvrtek nepřišli a jejich právní zástupci odešli bez vyjádření.

Autor: 
redakce
Aktuálně
S tím, jak vyřešit nedostatek míst ve školkách si Brno lámalo hlavu již několik let. Nyní začínají vznikat modulové školky, jejichž stavba zabere maximálně pár týdnů. První taková začne od pondělí...
26.09.2017 - 12:21
Nový vzhled a kvalitnější zázemí. Brňané cestující vlakem přes Královo Pole se mohou těšit, že se tamní nádraží a nádražní budova kompletně promění. Začít se stavbou a opravami by se zde mohlo již v...
26.09.2017 - 11:34
Brněnským strážníkům přišla podezřelá dvojice mladíků s dámskou kabelkou. Ještě více zbystřili, když se mladíci při spatření strážníků dali na útěk. Vyšlo najevo, že kabelka byla kradená.
26.09.2017 - 08:06
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Komentáře