Reklama
reklama

Bývalí majitelé Bohémy dostali podmínku. Za vydírání, křivé obvinění a výpověď

Podmínku za vydírání, křivé obvinění a křivou výpověď dostali bývalí majitelé restaurace Bohéma v Brně, kteří vedli spor o peníze se svým kuchařem Ladislavem. Udali ho, že je okradl o kávovar a dva tisíce korun. Lež se však obrátila proti nim a odvolací soud jim potvrdil podmínečné tresty.

Případ podnikatelské dvojice je známý z pořadu Zdeňka Pohlreicha „Ano, šéfe“. Bohéma byla první restaurací v dějinách pořadu, ze které Pohlreich odešel před koncem natáčení. S majiteli, kteří jezdili v BMW a přitom dlužili dodavatelům za zboží a kuchařům mzdu, odmítl spolupracovat.

 

Čtyřiatřicetiletý Josef Zouhar a o pět let mladší Kristián Kučera nejenže obvinili kuchaře z krádeže, a ten strávil noc v cele, ale navíc Zouhar hrozil servírce restaurace Bohéma, že jí nevyplatí mzdu. Přiměl ji tak, aby policii, kterou zavolal Kučera, řekla, že jí kuchař ukradl z číšnického fleku dva tisíce korun,“ popsala případ mluvčí brněnského městského soudu Gabriela Stočková.

 

  

 

Zouhar i Kučera navíc policii řekli, že kuchař odnesl i kávovar za víc než sto padesát tisíc korun a řekli to i před soudem. Kučera navíc tvrdil, že není pravda, že kuchař nedostával výplatu a soudci potvrdil, že kuchař dostával výplatu vždy včas a řádně a že mu nic nedluží.

 

Zouhar dostal za vydírání, křivé obvinění a křivou výpověď tři roky vězení s odkladem na pět let, Kučera za křivou výpověď rok s tříletým odkladem. Rozsudek krajského soudu je pravomocný. Zouhar ani Kučera se proti němu nemohou odvolat, mohou si pouze podat dovolání Nejvyššímu soudu. K soudu ale ve čtvrtek nepřišli a jejich právní zástupci odešli bez vyjádření.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře