Reklama
reklama

Brno.eu: majitel prodloužil registraci, na stránkách je ale stále mrtvo

Do konce úrora platila registrace domény Brno.eu. Podle všeho se nic nezmění. Majitel registraci v tichosti prodloužil a ponechal jen uvítací stránku bez dalšího obsahu. Komunikace mezi ním a městem neprobíhá a zájemci o spolupráci z řad soukroných subjektů se dosud nenašli.

Brno - Pokud Pražané zadají do vyhledávače "praha.eu", dostanou se na stránky spravované městem. Obyvatelé Vídně jsou po zadání podobně laděné adresy přesměrováni na hlavní web města. Brňané ale narazí na šedou vysvětlující stránku, kterou je vítá soukromý majitel domény, brněnská firma Benefit Team. Ještě před několika dny vyplývalo z údajů o registraci domény, že vyprší poslední únorový den. Když se redaktor Metropolu zajímal o její další osud, Libor Ševčík ze společnosti Benefit Team na otázky zaslané e-mailem nereagoval. Namísto toho firma registraci v tichosti prodloužila, uvítací stránka ale zůstala beze změny.

 
Nezměnila se ani výzva. "Na doméně brno.eu připravujeme nový obsah. Zájemci o spolupráci jsou vítáni," píše se v ní.

 
Podle tvůrce internetových stránek, který si nepřál uvést jméno, protože se chce v budoucnu ucházet o zakázky města, se nejspíše žádní nenajdou. "Pochybuji, že se někdo, kdo to s využitím Internetu k podnikání myslí vážně, bude chtít spojovat s názvem města. Ten trend zneužívání domén už poněkud opadl," myslí si odborník. Jako jakž takž průchodný příklad uvádí název města Plzeň, který by mohl využít například výrobce piva. Jenže i plzeňskou eurodoménu používá město.

 
Brno mohlo doménu získat už před šesti lety, tehdy ale neuspělo. A podle informací na hlavní stránce brno.eu ani nevyužilo nabídky společnosti Benefit Team na společné provozování domény. Podle mluvčího brněnského magistrátu Pavla Žáry v současnosti žádný spor o doménu neprobíhá. Podle informací Metropolu se nerýsuje ani žádná forma spolupráce nebo jednání.

 
"Města měla v roce 2005 několik měsíců přednostní právo. Úředníci, kteří viděli za roh, toho využili. Možná to mnozí udělali jen pro všechny případy, což je vidět na Vídni, která má nastavené to přesměrování," dodává oslovený tvůrce internetových stránek.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře