Reklama
reklama

Brno.eu: majitel prodloužil registraci, na stránkách je ale stále mrtvo

Do konce úrora platila registrace domény Brno.eu. Podle všeho se nic nezmění. Majitel registraci v tichosti prodloužil a ponechal jen uvítací stránku bez dalšího obsahu. Komunikace mezi ním a městem neprobíhá a zájemci o spolupráci z řad soukroných subjektů se dosud nenašli.

Brno - Pokud Pražané zadají do vyhledávače "praha.eu", dostanou se na stránky spravované městem. Obyvatelé Vídně jsou po zadání podobně laděné adresy přesměrováni na hlavní web města. Brňané ale narazí na šedou vysvětlující stránku, kterou je vítá soukromý majitel domény, brněnská firma Benefit Team. Ještě před několika dny vyplývalo z údajů o registraci domény, že vyprší poslední únorový den. Když se redaktor Metropolu zajímal o její další osud, Libor Ševčík ze společnosti Benefit Team na otázky zaslané e-mailem nereagoval. Namísto toho firma registraci v tichosti prodloužila, uvítací stránka ale zůstala beze změny.

 
Nezměnila se ani výzva. "Na doméně brno.eu připravujeme nový obsah. Zájemci o spolupráci jsou vítáni," píše se v ní.

 
Podle tvůrce internetových stránek, který si nepřál uvést jméno, protože se chce v budoucnu ucházet o zakázky města, se nejspíše žádní nenajdou. "Pochybuji, že se někdo, kdo to s využitím Internetu k podnikání myslí vážně, bude chtít spojovat s názvem města. Ten trend zneužívání domén už poněkud opadl," myslí si odborník. Jako jakž takž průchodný příklad uvádí název města Plzeň, který by mohl využít například výrobce piva. Jenže i plzeňskou eurodoménu používá město.

 
Brno mohlo doménu získat už před šesti lety, tehdy ale neuspělo. A podle informací na hlavní stránce brno.eu ani nevyužilo nabídky společnosti Benefit Team na společné provozování domény. Podle mluvčího brněnského magistrátu Pavla Žáry v současnosti žádný spor o doménu neprobíhá. Podle informací Metropolu se nerýsuje ani žádná forma spolupráce nebo jednání.

 
"Města měla v roce 2005 několik měsíců přednostní právo. Úředníci, kteří viděli za roh, toho využili. Možná to mnozí udělali jen pro všechny případy, což je vidět na Vídni, která má nastavené to přesměrování," dodává oslovený tvůrce internetových stránek.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře