Reklama
reklama

Brno.eu: majitel prodloužil registraci, na stránkách je ale stále mrtvo

Do konce úrora platila registrace domény Brno.eu. Podle všeho se nic nezmění. Majitel registraci v tichosti prodloužil a ponechal jen uvítací stránku bez dalšího obsahu. Komunikace mezi ním a městem neprobíhá a zájemci o spolupráci z řad soukroných subjektů se dosud nenašli.

Brno - Pokud Pražané zadají do vyhledávače "praha.eu", dostanou se na stránky spravované městem. Obyvatelé Vídně jsou po zadání podobně laděné adresy přesměrováni na hlavní web města. Brňané ale narazí na šedou vysvětlující stránku, kterou je vítá soukromý majitel domény, brněnská firma Benefit Team. Ještě před několika dny vyplývalo z údajů o registraci domény, že vyprší poslední únorový den. Když se redaktor Metropolu zajímal o její další osud, Libor Ševčík ze společnosti Benefit Team na otázky zaslané e-mailem nereagoval. Namísto toho firma registraci v tichosti prodloužila, uvítací stránka ale zůstala beze změny.

 
Nezměnila se ani výzva. "Na doméně brno.eu připravujeme nový obsah. Zájemci o spolupráci jsou vítáni," píše se v ní.

 
Podle tvůrce internetových stránek, který si nepřál uvést jméno, protože se chce v budoucnu ucházet o zakázky města, se nejspíše žádní nenajdou. "Pochybuji, že se někdo, kdo to s využitím Internetu k podnikání myslí vážně, bude chtít spojovat s názvem města. Ten trend zneužívání domén už poněkud opadl," myslí si odborník. Jako jakž takž průchodný příklad uvádí název města Plzeň, který by mohl využít například výrobce piva. Jenže i plzeňskou eurodoménu používá město.

 
Brno mohlo doménu získat už před šesti lety, tehdy ale neuspělo. A podle informací na hlavní stránce brno.eu ani nevyužilo nabídky společnosti Benefit Team na společné provozování domény. Podle mluvčího brněnského magistrátu Pavla Žáry v současnosti žádný spor o doménu neprobíhá. Podle informací Metropolu se nerýsuje ani žádná forma spolupráce nebo jednání.

 
"Města měla v roce 2005 několik měsíců přednostní právo. Úředníci, kteří viděli za roh, toho využili. Možná to mnozí udělali jen pro všechny případy, což je vidět na Vídni, která má nastavené to přesměrování," dodává oslovený tvůrce internetových stránek.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře