Reklama
reklama

Brno zve na tramp-folkový večer skupin F.T.Prim a Přístav

Tento večer je v pořadí druhým koncertem pořádaným Turistickým informačním centrem města Brna v rámci Brněnského kulturního léta. Uskuteční se  ve středu 11. července 2012 od 19:30 hodin na pódiu ve dvorním traktu ulice Radnická 4. Přijďte vychutnat atmosféru letního podvečera dokreslenou tramp-folkovou muzikou tentokrát na Radnickou.  

Skupina F.T.PRIM byla založena na konci roku 1988 ze dvou brněnských kapel FLAŽOLET a TULÁCI – odtud písmena F a T v názvu skupiny. Od samého začátku se snaží hrát výhradně vlastní repertoár od autorů Aleše Bojanovského a Petra Fabšiče.

 

V současné době skupina vystupuje ve složení Aleš Agi Bojanovský ( kytara, klávesy, zpěv), Jan Žaky Žáček (kytara, zpěv), Lenka Prťa Sýkorová (perkuse, zpěv), Jiří Štyrla Jetelina (basová kytara), Pavel Bongo Plch (perkuse, conga, flétna, klávesy, zpěv). Písnička Pár přání z jejich CD Woodcraft je nasazena do hitparády TOP 10 COUNTRY & FOLK Rádia Čas.

 

Skupina Přístav vznikla v roce 1996. Tato brněnská trampská skupina má na kontě mnoho úspěchů v hudebních soutěžích - Porta 2000 a 2001 v Plzni a 1999 a 2001 v Ústí nad Labem, v roce 2004 po personálních změnách získali prvenství na Slovenské Portě, na Trampské Portě v Ústí nad Labem a stali se laureáty soutěže festivalu Country Loděnica v Piešťanech. Skupina vyniká svým kvalitním čtyřhlasým vokálem podpořeným brilantní hrou na kytaru leadra skupiny Víti Buriánka.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře