Reklama
reklama

Brno zve lidi na Nový rok do ulic, chystá řadu akcí

Už popáté chystá brněnská radnice pro své obyvatele i návštěvníky na Nový rok několik akcí. Patří mezi ně mše v bazilice na Mendlově náměstí, cyklistická jízda Brnem, troubení z věže Staré radnice, Novoroční koncert Filharmonie nebo večerní ohňostroj.

Město chce lidem zprostředkovat příjemný první den nového roku.  „Připraven je program pro rodiny s dětmi, milovníky hudby, sportovní nadšence, zkrátka pro všechny, kteří se budou chtít na Nový rok podívat do města a něco zajímavého zažít,“  uvedl primátor Roman Onderka.

Hvězdárna a planetárium připravuje prohlídku nedávno zrekonstruovaného exploratoria, zoo nabídne komentované krmení zvířat. Sportovci mohou dopoledne na kole vyrazit z náměstí Svobody na Brněnskou přehradu.

 

  

 

Vrcholem programu bude zřejmě novoroční ohňostroj nad hradem Špilberk, který začne v šest hodin večer. Ohňostroj s názvem Poselství věků je věnován významným výročím nového roku - 1150 letům od příchodu Cyrila a Metoděje nebo výročí 690 let od založení kláštera a baziliky královnou Eliškou Rejčkou.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře