Reklama
reklama

Brno zlepší podmínky pro žadatele o startovací byty

Zastupitelé města Brna schválili dne 9.10. návrh na změny a doplnění Statutu startovacího bytu. O byty budou moci nově žádat také páry, které nejsou v manželském svazku a nebude podmínka u obou mít stavební spoření.  

Změny Statutu startovacího bytu byly vyvolány malým zájmem o pronájem startovacích bytů v objektu Stamicova 11 v Brně  - bývalý Domov mládeže Juventus. Z počtu přijatých žádostí, z jejich obsahu i z dotazů občanů vyplývalo, že podmínky pro žadatele o startovací byty nastavené ve stávajícím statutu byly velmi přísné. Z 31 žádostí byly podmínky splněny pouze v 10 případech.

 

Především šlo o podmínku manželství, neboť mladé páry dnes žijí zpravidla nejprve několik let v partnerském vztahu, než se rozhodnou pro manželství. Proto bylo schváleno, že žadatelem mohou být i partnerské páry (bez ohledu na pohlaví). Další schválená změna spočívá v tom, že spodní hranice příjmu ve výši 0,8násobku průměrné hrubé mzdy se vztahuje na součet příjmů obou manželů či partnerů.

 

Podmínka stavebního spoření pro oba manžele či partnery se rovněž jeví jako zbytečná, nahrazuje ji požadavek jednoho stavebního spoření či jiného spořicího produktu peněžního ústavu. Je navrženo alespoň částečně tuto podmínku ponechat, aby tak budoucí nájemci prokázali, že mají zájem svou bytovou situaci v budoucnu řešit vlastními prostředky jinak. Do nájemní smlouvy je doplněna podmínka trvalého bydliště v pronajatém startovacím bytě.

 

Zastupitelstvo města Brna souhlasilo s tím, že záměr 34 startovacích bytů v objektu Stamicova bude zveřejněn po dobu 30 dnů na internetových stránkách www.brno.cz, na úřední desce Magistrátu města Brna a úředních deskách městských částí, a to od 15. října do 13. listopadu 2012. Žadatelé, kteří podali žádosti v termínu do 31. srpna 2012, budou zařazeni do výběru v případě, že budou splňovat nově schválené podmínky města Brna. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře