Reklama
reklama

Brno zlepší podmínky pro žadatele o startovací byty

Zastupitelé města Brna schválili dne 9.10. návrh na změny a doplnění Statutu startovacího bytu. O byty budou moci nově žádat také páry, které nejsou v manželském svazku a nebude podmínka u obou mít stavební spoření.  

Změny Statutu startovacího bytu byly vyvolány malým zájmem o pronájem startovacích bytů v objektu Stamicova 11 v Brně  - bývalý Domov mládeže Juventus. Z počtu přijatých žádostí, z jejich obsahu i z dotazů občanů vyplývalo, že podmínky pro žadatele o startovací byty nastavené ve stávajícím statutu byly velmi přísné. Z 31 žádostí byly podmínky splněny pouze v 10 případech.

 

Především šlo o podmínku manželství, neboť mladé páry dnes žijí zpravidla nejprve několik let v partnerském vztahu, než se rozhodnou pro manželství. Proto bylo schváleno, že žadatelem mohou být i partnerské páry (bez ohledu na pohlaví). Další schválená změna spočívá v tom, že spodní hranice příjmu ve výši 0,8násobku průměrné hrubé mzdy se vztahuje na součet příjmů obou manželů či partnerů.

 

Podmínka stavebního spoření pro oba manžele či partnery se rovněž jeví jako zbytečná, nahrazuje ji požadavek jednoho stavebního spoření či jiného spořicího produktu peněžního ústavu. Je navrženo alespoň částečně tuto podmínku ponechat, aby tak budoucí nájemci prokázali, že mají zájem svou bytovou situaci v budoucnu řešit vlastními prostředky jinak. Do nájemní smlouvy je doplněna podmínka trvalého bydliště v pronajatém startovacím bytě.

 

Zastupitelstvo města Brna souhlasilo s tím, že záměr 34 startovacích bytů v objektu Stamicova bude zveřejněn po dobu 30 dnů na internetových stránkách www.brno.cz, na úřední desce Magistrátu města Brna a úředních deskách městských částí, a to od 15. října do 13. listopadu 2012. Žadatelé, kteří podali žádosti v termínu do 31. srpna 2012, budou zařazeni do výběru v případě, že budou splňovat nově schválené podmínky města Brna. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře