Reklama
reklama

Brno zlepší podmínky pro žadatele o startovací byty

Zastupitelé města Brna schválili dne 9.10. návrh na změny a doplnění Statutu startovacího bytu. O byty budou moci nově žádat také páry, které nejsou v manželském svazku a nebude podmínka u obou mít stavební spoření.  

Změny Statutu startovacího bytu byly vyvolány malým zájmem o pronájem startovacích bytů v objektu Stamicova 11 v Brně  - bývalý Domov mládeže Juventus. Z počtu přijatých žádostí, z jejich obsahu i z dotazů občanů vyplývalo, že podmínky pro žadatele o startovací byty nastavené ve stávajícím statutu byly velmi přísné. Z 31 žádostí byly podmínky splněny pouze v 10 případech.

 

Především šlo o podmínku manželství, neboť mladé páry dnes žijí zpravidla nejprve několik let v partnerském vztahu, než se rozhodnou pro manželství. Proto bylo schváleno, že žadatelem mohou být i partnerské páry (bez ohledu na pohlaví). Další schválená změna spočívá v tom, že spodní hranice příjmu ve výši 0,8násobku průměrné hrubé mzdy se vztahuje na součet příjmů obou manželů či partnerů.

 

Podmínka stavebního spoření pro oba manžele či partnery se rovněž jeví jako zbytečná, nahrazuje ji požadavek jednoho stavebního spoření či jiného spořicího produktu peněžního ústavu. Je navrženo alespoň částečně tuto podmínku ponechat, aby tak budoucí nájemci prokázali, že mají zájem svou bytovou situaci v budoucnu řešit vlastními prostředky jinak. Do nájemní smlouvy je doplněna podmínka trvalého bydliště v pronajatém startovacím bytě.

 

Zastupitelstvo města Brna souhlasilo s tím, že záměr 34 startovacích bytů v objektu Stamicova bude zveřejněn po dobu 30 dnů na internetových stránkách www.brno.cz, na úřední desce Magistrátu města Brna a úředních deskách městských částí, a to od 15. října do 13. listopadu 2012. Žadatelé, kteří podali žádosti v termínu do 31. srpna 2012, budou zařazeni do výběru v případě, že budou splňovat nově schválené podmínky města Brna. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře