Reklama
reklama

Brno získalo výborné ratingové hodnocení

Naprosto kladně pro Brno vyšlo ve druhé polovině tohoto roku pravidelné úvěrové hodnocení města. Dvě renomované, nezávislé ratingové agentury označily výhled Brna  jako pozitivní a stabilní.

Agentura Standard &Poor´s zvýšila městu dlouhodobý kreditní rating z A na A+ a ponechala krátkodobý kreditní rating na A-1. Výhled hodnotí jako pozitivní, což znamená, že při splnění určitých předpokladů by mohl být rating města zvýšen.

 

Agentura Moody´s Investors Service potvrdila městu A2 dlouhodobý a P-1 krátkodobý rating domácí a zahraniční zadluženosti. Výhled hodnotí jako stabilní což znamená, že při zachování současné finanční politiky města není ve střednědobém horizontu pravděpodobná změna ratingu.

 

„Ratingové hodnocení si město nechává přidělit od roku 2000. Je to krok úzce související se založením dluhopisového programu. Hodnota ratingu má vliv na ceny dluhopisů, směnek nebo úvěrů, které město získává na finančním trhu. Požadavek na kvalitní ratingové ohodnocení je i součástí smluv o poskytnutí úvěru mezi městem a Evropskou investiční bankou z let 2005 a 2010. Zvýšení kreditního ratingu rozhodně znamená, že město má dobře nastavené hospodaření a finanční politiku,“ zdůraznil primátor města Brna Roman Onderka.

 

Ratingové hodnocení je přidělováno na základě podrobného prověření hospodaření města, jeho finanční strategie a plánů. Agentury udělují rating na základě poskytnutých materiálů a jednání se zástupci vedení města a vybranými pracovníky magistrátu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře