Reklama
reklama

Brno získalo výborné ratingové hodnocení

Naprosto kladně pro Brno vyšlo ve druhé polovině tohoto roku pravidelné úvěrové hodnocení města. Dvě renomované, nezávislé ratingové agentury označily výhled Brna  jako pozitivní a stabilní.

Agentura Standard &Poor´s zvýšila městu dlouhodobý kreditní rating z A na A+ a ponechala krátkodobý kreditní rating na A-1. Výhled hodnotí jako pozitivní, což znamená, že při splnění určitých předpokladů by mohl být rating města zvýšen.

 

Agentura Moody´s Investors Service potvrdila městu A2 dlouhodobý a P-1 krátkodobý rating domácí a zahraniční zadluženosti. Výhled hodnotí jako stabilní což znamená, že při zachování současné finanční politiky města není ve střednědobém horizontu pravděpodobná změna ratingu.

 

„Ratingové hodnocení si město nechává přidělit od roku 2000. Je to krok úzce související se založením dluhopisového programu. Hodnota ratingu má vliv na ceny dluhopisů, směnek nebo úvěrů, které město získává na finančním trhu. Požadavek na kvalitní ratingové ohodnocení je i součástí smluv o poskytnutí úvěru mezi městem a Evropskou investiční bankou z let 2005 a 2010. Zvýšení kreditního ratingu rozhodně znamená, že město má dobře nastavené hospodaření a finanční politiku,“ zdůraznil primátor města Brna Roman Onderka.

 

Ratingové hodnocení je přidělováno na základě podrobného prověření hospodaření města, jeho finanční strategie a plánů. Agentury udělují rating na základě poskytnutých materiálů a jednání se zástupci vedení města a vybranými pracovníky magistrátu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře