Reklama
reklama

Brno získalo výborné ratingové hodnocení

Naprosto kladně pro Brno vyšlo ve druhé polovině tohoto roku pravidelné úvěrové hodnocení města. Dvě renomované, nezávislé ratingové agentury označily výhled Brna  jako pozitivní a stabilní.

Agentura Standard &Poor´s zvýšila městu dlouhodobý kreditní rating z A na A+ a ponechala krátkodobý kreditní rating na A-1. Výhled hodnotí jako pozitivní, což znamená, že při splnění určitých předpokladů by mohl být rating města zvýšen.

 

Agentura Moody´s Investors Service potvrdila městu A2 dlouhodobý a P-1 krátkodobý rating domácí a zahraniční zadluženosti. Výhled hodnotí jako stabilní což znamená, že při zachování současné finanční politiky města není ve střednědobém horizontu pravděpodobná změna ratingu.

 

„Ratingové hodnocení si město nechává přidělit od roku 2000. Je to krok úzce související se založením dluhopisového programu. Hodnota ratingu má vliv na ceny dluhopisů, směnek nebo úvěrů, které město získává na finančním trhu. Požadavek na kvalitní ratingové ohodnocení je i součástí smluv o poskytnutí úvěru mezi městem a Evropskou investiční bankou z let 2005 a 2010. Zvýšení kreditního ratingu rozhodně znamená, že město má dobře nastavené hospodaření a finanční politiku,“ zdůraznil primátor města Brna Roman Onderka.

 

Ratingové hodnocení je přidělováno na základě podrobného prověření hospodaření města, jeho finanční strategie a plánů. Agentury udělují rating na základě poskytnutých materiálů a jednání se zástupci vedení města a vybranými pracovníky magistrátu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře