Reklama
reklama

Brno veřejnosti zpřístupní některé chrámy

Turistické informační centrum města Brna zpřístupní vybrané katedrály a kostely veřejnosti. Návštěvníky s prostředím chrámů seznámí profesionální průvodci, Brňanům se otevřou brány například v katedrále sv. Petra a Pavla na Petrově.

Turistické informační centrum města Brna, příspěvková organizace za finanční podpory statutárního města Brna organizuje letos již počtvrté projekt, jehož cílem je umožnit zájemcům zdarma prohlídku brněnských kostelů a chrámů, vedenou místním průvodcem, který daný objekt dobře zná a dokáže jeho historii podat v několika jazycích opravdu barvitě a zajímavě.

 

Tento projekt si získal v uplynulých třech letech mnoho příznivců doslova z celého světa. Zaznamenali jsme kladné ohlasy zahraničních návštěvníků i zájem o prohlídky z řad samotných Brňanů, kteří díky těmto prohlídkám objevují své město.

 

Letos, ve čtvrtém roce historie tohoto projektu, nabízíme opět příležitost navštívit čtyři obdivuhodné památky zdarma  mimo dobu bohoslužeb - katedrálu sv. Petra a Pavla na Petrově, baziliku Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně, děkanský kostel sv. Jakuba či minoritský kostel sv. Janů s Loretou. Zveme všechny zájemce, rodiče s dětmi, seniory, amatéry i profesionály - využijte této jedinečné příležitosti a vyslechněte si z úst profesionálního průvodce informace o stavebně – historickém vývoji, liturgii nebo ikonografii těchto památek. Prohlídky jsou s průvodcem.

 

Katedrála sv. Petra a Pavla, Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a Kostel svatého Jakuba jsou otevřeny od úterý do soboty 10-12, 14-17 hodin. Kostel sv. Janů s Loretou je otevřen od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře