Reklama
reklama

Brno se znovu pokusí dobýt Švédové

17. – 19. srpna 2012. Den Brna každoročně připomíná výročí úspěšné obrany města Brna proti Švédům v průběhu třicetileté války.

V ulicích města ožívají obrázky z historie města Brna, bitevní scény, ohňostroj, dobový jarmark a mnoho dalšího. Každý rok je připraveno scénické představení válečné epizody. Pro letošní rok je připravena komponovaná bitevní scéna „Boj o Špilberk“. Kromě prohlídek podzemí je vstup na všechny akce zdarma.

 

 

Na pátek 17. Srpna je pro návštěvníky připraven od dopoledních hodin dobový jarmark na Radnické ulici. Zde se take v 15 hodin uskuteční slavnostní zahájení akce s nástupem a pochodem “Městské hotovosti” centrem města a následným pochodem vojáků přes Zelný trh a Masarykovou ulicí na náměstí Svobody. Od 15 do 17 hodin se zde uskuteční šermířská představení skupin Exulis Brno, Duel Brno a S.P.G. Brno. V podzemním labyrintu se budou od 23 hodin odlévat “černé kule” pro Torstensona.

 

 

Hlavním dnem této “slavnosti” je sobota 18.8. V dopoledních hodinách na Brňany opět čeká dobový jarmark na Radnické ulici a šermířská představení - tentokrát skupin Sígři odevšad, Adorea Olomouc a S.P.G. Brno. V Labyrintu pod Zelným trhem zase uvidí návštěvníci v rámci prohlídek krátké dobové scénky.

 

 

Z Radnické ulice vyjde krátce po desáté hodině průvod jednotek městem, a to ulicemi Panská, Masarykova, Josefská, Kobližná a Česká. V půl jedenácté se vojska seřadí na náměstí Svobody a uctí památku Raduita de Souches. V brněnské “pravé poledne” se uskuteční nástup vojsk u časostroje s následným pochodem zpět na Radnickou ulici.

 

Zajímavostí budou černé koule pro Torstensona, které budou tento den v každou hodinu až do 23 hodin vypadávat z brněnské dominanty – Hodinového stroje.

Největším lákadlem je ovšem Komponovaná bitevní ukázka, která se uskuteční v 15 hodin. Švédové se znovu pokusí dobýt hrad Špilberk. Celý den bude zakončen ohňostrojem, odpáleným krátce po 21 hodině ze Zelného trhu.

Další informace o programu a předprodeji vstupenek do Labyrintu naleznete na www.ticbrno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře