Reklama
reklama

Brno se stává na měsíc centrem příznivců jazzu, začíná festival JazzFest Brno

Jazz v jeho nejrůznějších podobách nabídne již podvanácté mezinárodní festival JazzFest Brno. Od 4. do 30. dubna bude moravská metropole cílem významných zahraničních hvězd, špičky domácí scény a především příznivců jazzu a moderní improvizované hudby.

Hlavní program nabízí jména jako Brecker Brothers Band Reunion, Trio of OZ Rachel Z a Omara Hakima. Nechybí ani zástupci vyhlášené newyorské scény Craig Taborn Trio, Will Vinson Quartet nebo Shai Maestro Trio. Z českých hvězd vystoupí po šesti letech Dan Bárta a s bigbandem Gustava Broma se představí italská zpěvačka Roberta Gambarini.

 

„Jádro programu tvoří opět jazzmani z kolébky jazzu, USA, ale JazzFest vedle nich nabízí pestrou paletu hudebníků celkem ze čtrnácti zemí,“ uvedl dramaturg Vilém Spilka z pořadatelské agentury 24-7 Promotions. Festival bude probíhat tradičně ve dvojkoncertech, ve vybrané dny doplněné o noční jamsessions.

 

Tóny jazzu se budou linout Brnem od 4. dubna z nově zrekonstruovaného sálu Divadla Reduta, kdy vystoupí trio originálních pianistů Craiga Taborna. Další koncerty se uskuteční také v Besedním domě, Semilasse, v komorním sále JAMU, klubu Alterna, v Janáčkově divadle a v Divadle Husa na provázku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře