Reklama
reklama

Brno se stává na měsíc centrem příznivců jazzu, začíná festival JazzFest Brno

Jazz v jeho nejrůznějších podobách nabídne již podvanácté mezinárodní festival JazzFest Brno. Od 4. do 30. dubna bude moravská metropole cílem významných zahraničních hvězd, špičky domácí scény a především příznivců jazzu a moderní improvizované hudby.

Hlavní program nabízí jména jako Brecker Brothers Band Reunion, Trio of OZ Rachel Z a Omara Hakima. Nechybí ani zástupci vyhlášené newyorské scény Craig Taborn Trio, Will Vinson Quartet nebo Shai Maestro Trio. Z českých hvězd vystoupí po šesti letech Dan Bárta a s bigbandem Gustava Broma se představí italská zpěvačka Roberta Gambarini.

 

„Jádro programu tvoří opět jazzmani z kolébky jazzu, USA, ale JazzFest vedle nich nabízí pestrou paletu hudebníků celkem ze čtrnácti zemí,“ uvedl dramaturg Vilém Spilka z pořadatelské agentury 24-7 Promotions. Festival bude probíhat tradičně ve dvojkoncertech, ve vybrané dny doplněné o noční jamsessions.

 

Tóny jazzu se budou linout Brnem od 4. dubna z nově zrekonstruovaného sálu Divadla Reduta, kdy vystoupí trio originálních pianistů Craiga Taborna. Další koncerty se uskuteční také v Besedním domě, Semilasse, v komorním sále JAMU, klubu Alterna, v Janáčkově divadle a v Divadle Husa na provázku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře