Reklama
reklama

Brno se představí v New Yorku

V České národní budově (Bohemia National Hall) na Manhattanu se bude od 1. do 2. října 2012 prezentovat město Brno. Úvodní den – pondělí 1. října – připomene výjimečný kulturní a architektonický genius loci města Brna, proto bude patřit vile Tugendhat, otevřené pro veřejnost po náročné restauraci letos na jaře. Vedle odborného semináře o vile zde bude instalována výstava věnovaná nejen této unikátní funkcionalistické památce zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, ale i celému brněnskému funkcionalismu v širším kontextu.  

Vernisáž bude spojena se společenským večerem. Cílem druhého dne – úterý 2. října – je představit především podnikatelský a vědecko-výzkumný potenciál jihomoravské metropole. Město má v úmyslu v New Yorku posílit stávající vazby s americkými obchodními partnery a navázat další kontakty s případnými novými investory. Jádrem celého dne je odborná konference Brno – město znalostní ekonomiky a perspektivních oborů s vysokou přidanou hodnotou.

 

Prezentace města Brna se uskuteční pod záštitou ministra zahraničních věcí ČR a velvyslance USA v ČR a ve spolupráci s generálním konzulátem ČR v New Yorku, Americkou obchodní komorou v České republice a Českým centrem New York. Na akci se spolu s Brnem budou moci představit také podnikatelské subjekty, které ve městě již působí a mohou tak být pro potenciální americké obchodní partnery dobrým příkladem. Celá akce se realizuje díky finančním příspěvkům těchto partnerů.

 

„Chceme-li na současném vysoce konkurenčním trhu evropských metropolí uspět, musíme být v marketingu města a nabídce podnikatelských příležitostí aktivní – a právě proto do New Yorku jedeme,“říká primátor města Brna Roman Onderka.

 

„Je třeba, aby město stoprocentně využilo svůj potenciál, který má zejména ve znalostní ekonomice a oborech, jakými jsou například biomedicína či informační technologie. Právě ty mohou být pro případné americké investory velmi atraktivní. Na jedné straně tedy prezentujeme progresivní vědecké obory podpořené vynikající infrastrukturou ve strategicky zajímavé lokalitě uprostřed střední Evropy. Na straně druhé pak návaznost na kulturní a architektonické tradice, které budeme v USA ilustrovat vilou Tugendhat jako perlou funkcionalismu. Touto kombinací se může chlubit jen málokteré evropské město. Věříme proto, že naší nabídkou americké obchodní partnery zaujmeme a že náklady na takto koncipovanou akci se Brnu vrátí v podobě rozšíření počtu amerických společností, které v Brně již řadu let úspěšně podnikají,“dodává Roman Onderka.

 

V rámci podnikatelské mise Brno představí mimo jiné některé z projektů, které realizuje společně s americkými partnery. Na čelném místě lze uvést např. Mezinárodní centrum klinického výzkumu (FNUSA – ICRC), kde Fakultní nemocnice u sv. Anny spolupracuje s americkou Mayo Clinic a dalšími partnery z tuzemska i zahraničí.

 
Fakt, že Brno ve svém dalším rozvoji může těžit z historických a kulturních tradic, bude zdůrazněn prezentací vily Tugendhat. Na výstavě a v rámci odborného semináře se zájemci dozvědí vše o pohnutém osudu vily či její nedávné památkové obnově a prohlédnou si také fotografie současného  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře