Reklama
reklama

Brno přijde o tramvaj číslo 13

Zásadní změnou v městské dopravě v Brně bude od příštího roku zrušení linky 13 z Juliánova do Technologického parku. Místo ní bude jezdit linka 9 z Juliánova na Lesnou přes hlavní nádraží a Českou. Kvůli zrušení „třináctky“ posílí linka 12 z Komárova do Technologického parku. Pro úpravy se město rozhodlo na základě nezávislého auditu linek městské hromadné dopravy.

Až padesát milionů korun ušetří dopravní podnik díky změnám, které chce od příštího roku provést v úpravách nočních rozjezdů i spojů, které jezdí v nepracovní dny a mimo špičku. Cena jízdného ani noční dopravy se naopak zvyšovat nebude. „Také ve špičce v pracovních dnech zůstane zachovaný současný rozsah dopravy,“ přislíbil náměstek primátora Robert Kotzian.

 

Experti dopravního podniku na změnách pracují. Kromě zrušení linky 13 počítají u dalších tramvajových spojů s prodloužením intervalu a s tím, že některé linky budou mít kratší trasu. Například tramvaje 6 a 8, budou končit na Švermově, respektive na Novolíšeňské.

 

Zastupitelé města Brna budou o změnách v městské hromadné dopravě rozhodovat na prosincovém zasedání Zastupitelstva. Tak, aby změny mohly začít už v roce 2013.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře