Reklama
reklama

Brno na Architecture Week Praha 2012

Město Brno se zúčastní mezinárodního festivalu architektury a urbanismu „Architecture Week Praha 2012“, jehož šestý ročník se uskuteční ve dnech 1.–28. 10. 2012 v Praze. Hlavními tématy jsou doprava a územní rozvoj.

Město Brno bude ve výstavních prostorách Letohrádku královny Anny (Belvederu) prezentovat významné dopravní stavby: přestavbu železničního uzlu Brno – Europoint Brno a Velký městský okruh, a to formou 2D modelů, prezentace na LCD obrazovce a informačními materiály. Náklady na prezentaci jsou zhruba ve výši 440 tis. Kč.

 

Projekt Europoint Brno
2D model projektu Europoint Brno bude představovat ortofotomapa města Brna s vyznačením trasy železničního průjezdu městem včetně nového osobního a odstavného nádraží, kterou doplňují fotografie současného 3D modelu rozvojového území Europoint Brno vystaveného v budově Brněnských komunikací. Prezentace na LCD obrazovce bude obsahovat slideshow fotografií současného 3D modelu rozvojového území a již realizovaných staveb.

 

Projekt Velký městský okruh
2D model projektu Velký městský okruh bude představovat ortofotomapa města Brna s vyznačením jednotlivých staveb Velkého městského okruhu doplněná jejich fotografiemi nebo vizualizacemi. Prezentace na LCD obrazovce budou obsahovat videa jednotlivých již realizovaných staveb a vizualizací plánovaných staveb Velkého městského okruhu.

 

Projekty budou uvedeny také v katalogu Architecture Week 2012 současně s úvodním slovem primátora města Brna a články na téma doprava, infrastruktura a architektura města. Modely budou dle podmínek organizátora umístěny na podkladových kostkách o rozměrech 200 x 100 x 100 cm a 100 x 100 x 100 cm a budou doplněny popiskami v českém a anglickém jazyce se základními údaji o prezentovaném projektu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře