Reklama
reklama

Brno je pod ledem. Dejte pozor na silnicích a hlavně neupravených chodnících!

Meteorologové varují před ledovkou, která se už v neděli večer a v pondělí vytvořila ve většině krajů. Na jižní Moravě a ve Slezsku výstraha platí až do noci z pondělí na úterý, kdy má začít hustě sněžit.

Varování před ledovkou platí v celé republice. Od severozápadu se postupně ochlazovalo a déšť padal na brněnské chodníky a silnice. Mrznoucí déšť bude během dne navíc postupně přecházet do sněžení.  Na Moravě a ve Slezsku hrozí nebezpečí mrznoucího deště od dnešních až do noci z pondělí na úterý.

 

Slničáři v Brně nyní dokončili ranní výjezd posypových vozidel, který vyjela krátce před třetí hodinou ráno. Na zásahu se podílelo všech 21 sypačů, které spotřebovaly cca 200 tun posypových materiálů. "Silnice v naší správě jsou nyní po provedeném chemickém posypu holé a mokré.

S ohledem na to, že neustále drobně mrholí a teplota se drží pod bodem mrazu, jsou neošetřené chodníky a boční komunikace velmi kluzké. Doporučujeme proto nejen opatrnou jízdu pro řidiče, ale i velmi opatrnou chůzi pro pěší," uvedl Leoš Chasák z Brněnských komunikací.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře