Reklama
reklama

Brno je pod ledem. Dejte pozor na silnicích a hlavně neupravených chodnících!

Meteorologové varují před ledovkou, která se už v neděli večer a v pondělí vytvořila ve většině krajů. Na jižní Moravě a ve Slezsku výstraha platí až do noci z pondělí na úterý, kdy má začít hustě sněžit.

Varování před ledovkou platí v celé republice. Od severozápadu se postupně ochlazovalo a déšť padal na brněnské chodníky a silnice. Mrznoucí déšť bude během dne navíc postupně přecházet do sněžení.  Na Moravě a ve Slezsku hrozí nebezpečí mrznoucího deště od dnešních až do noci z pondělí na úterý.

 

Slničáři v Brně nyní dokončili ranní výjezd posypových vozidel, který vyjela krátce před třetí hodinou ráno. Na zásahu se podílelo všech 21 sypačů, které spotřebovaly cca 200 tun posypových materiálů. "Silnice v naší správě jsou nyní po provedeném chemickém posypu holé a mokré.

S ohledem na to, že neustále drobně mrholí a teplota se drží pod bodem mrazu, jsou neošetřené chodníky a boční komunikace velmi kluzké. Doporučujeme proto nejen opatrnou jízdu pro řidiče, ale i velmi opatrnou chůzi pro pěší," uvedl Leoš Chasák z Brněnských komunikací.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře