Reklama
reklama

Brno dokončuje rekonstrukci Wilsonova lesa

V červnu letošního roku finišují práce na rekonstrukci Wilsonova lesa. V posledním měsíci dojde k výsadbě stromů, vzrůstných keřů a půdopokryvných dřevin.

Lesopark Wilsonův les byl založen na skalnatém kopci nad řekou Svratkou roku 1882. Za přispění Františka Josefa vznikl na kopci císařsko-královský lesopark, který sloužil v 19. Století jako vojenské cvičiště.  Lesopark, který byl osázen listnatými a jehličnatými dřevinami, se stal vyhledávaným výletním místem s pěknými výhledy.

 

„O les pečoval až do konce 2. Světové války okrašlovací spolek, poté do 90. Let Technická a zahradní správa města Brna. Nyní se o lesopark stará Veřejná zeleň města Brna. Úpravy lesa byly zahájeny nepopulárním ale nezbytným kácením suchých, škůdci napadených a neperspektivních stromů, na které navázaly probírky porostů. Následovaly stavební práce v podobě ppravy cest, rekonstrukce opěrných zdí, vybavení novými herními prvky a mobiliářem“ uvedla Alexandra Koutná z Veřejné zeleně města Brna.

 

Do konce června zbývá provést výsadba čtyřiceti stromů, asi dvanácti set vzrůstných keřů a 42 tisíc půdopokryvných dřevin. „Investorem akce je Statutární město Brno, realizace je spolufinancována z evropských fondů. Stavbu realizuje sdružení firem Firesta – Fišer, rekonstrukce, stavba a Cooptel stavební podle projektu firmy A.KTI.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře