Reklama
reklama

Brno dokončuje rekonstrukci Wilsonova lesa

V červnu letošního roku finišují práce na rekonstrukci Wilsonova lesa. V posledním měsíci dojde k výsadbě stromů, vzrůstných keřů a půdopokryvných dřevin.

Lesopark Wilsonův les byl založen na skalnatém kopci nad řekou Svratkou roku 1882. Za přispění Františka Josefa vznikl na kopci císařsko-královský lesopark, který sloužil v 19. Století jako vojenské cvičiště.  Lesopark, který byl osázen listnatými a jehličnatými dřevinami, se stal vyhledávaným výletním místem s pěknými výhledy.

 

„O les pečoval až do konce 2. Světové války okrašlovací spolek, poté do 90. Let Technická a zahradní správa města Brna. Nyní se o lesopark stará Veřejná zeleň města Brna. Úpravy lesa byly zahájeny nepopulárním ale nezbytným kácením suchých, škůdci napadených a neperspektivních stromů, na které navázaly probírky porostů. Následovaly stavební práce v podobě ppravy cest, rekonstrukce opěrných zdí, vybavení novými herními prvky a mobiliářem“ uvedla Alexandra Koutná z Veřejné zeleně města Brna.

 

Do konce června zbývá provést výsadba čtyřiceti stromů, asi dvanácti set vzrůstných keřů a 42 tisíc půdopokryvných dřevin. „Investorem akce je Statutární město Brno, realizace je spolufinancována z evropských fondů. Stavbu realizuje sdružení firem Firesta – Fišer, rekonstrukce, stavba a Cooptel stavební podle projektu firmy A.KTI.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře