Reklama
reklama

Brněnští strážníci vyjíždí nejvíce k případům kolabujících seniorů

Brněnští strážníci v posledních horkých dnech vyjížděli k případům seniorů, kteří z důvodu teplého počasí kolabovali ve svých bytech. Vzhledem k tomu, že bývají většinou osamělí, jejich zdravotních potíží si pak všimnou buď sousedé, kteří slyší naléhavé volání o pomoc anebo pracovníci sociálních odborů či pečovatelské služby.

K dopoledni v pátek 22. 6. vyjížděli například strážníci Jednotky operativního zásahu tento týden již pošesté k oznámenému případu o osobě, která se ocitla v nouzi a zůstala doslova vězněm ve svém vlastním bytě. Tentokrát se jednalo o osmasedmdesátiletou ženu, která zůstala zcela bezmocná v bytě v nájemním domě v Provazníkově ulici v Černých Polích.

 

Původně na celou situaci strážníky upozornila pětatřicetiletá sociální pracovnice, která se nemohla dostat do bytu k seniorce. Zatelefonovala proto na linku 156 a strážníkům sdělila, že má obavy o život a zdraví seniorky, neboť z bytu sice slyšela osmasedmdesátiletou ženu slabě mluvit, ta však dveře neotvírala. Přivolaní strážníci se proto snažili nejprve se seniorkou komunikovat přes zavolání na pevnou linku, zjistili však, že měla vyvěšený telefon. Začali proto na ženu hovořit přes dveře a dozvěděli se, že se seniorka nemůže hýbat a má hlad. Když strážníci JOZ zjistili, že se do bytu nelze dostat ani pomocí slaňovací techniky ze střechy domu, museli přivolat na místo hasiče k otevření bytu a také záchranáře k ošetření ženy.

 

V pokoji bytu pak strážníci našli seniorku ležící na podlaze, která nebyla schopna pohybu a uvedla, že je v tomto stavu již dva dny. Přítomný lékař seniorku prvotně ošetřil a pak nařídil převoz do nemocnice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce v ulici Hladíkova v Brně-Černovicích započali dnes 24. března 2018. Pro Brňany to znamená uzavření pravého jízdní pruhu směrem do centra. Uzavírka z důvodu oprav krytu vozovky potrvá...
24.03.2018 - 12:00
Centrum města se dlouhodobě potýká s nedostatečným počtem veřejných toalet. Městská část Brno- -střed vymyslela poněkud zvláštní řešení.
24.03.2018 - 09:08
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Komentáře