Reklama
reklama

Brněnští strážníci vyjíždí nejvíce k případům kolabujících seniorů

Brněnští strážníci v posledních horkých dnech vyjížděli k případům seniorů, kteří z důvodu teplého počasí kolabovali ve svých bytech. Vzhledem k tomu, že bývají většinou osamělí, jejich zdravotních potíží si pak všimnou buď sousedé, kteří slyší naléhavé volání o pomoc anebo pracovníci sociálních odborů či pečovatelské služby.

K dopoledni v pátek 22. 6. vyjížděli například strážníci Jednotky operativního zásahu tento týden již pošesté k oznámenému případu o osobě, která se ocitla v nouzi a zůstala doslova vězněm ve svém vlastním bytě. Tentokrát se jednalo o osmasedmdesátiletou ženu, která zůstala zcela bezmocná v bytě v nájemním domě v Provazníkově ulici v Černých Polích.

 

Původně na celou situaci strážníky upozornila pětatřicetiletá sociální pracovnice, která se nemohla dostat do bytu k seniorce. Zatelefonovala proto na linku 156 a strážníkům sdělila, že má obavy o život a zdraví seniorky, neboť z bytu sice slyšela osmasedmdesátiletou ženu slabě mluvit, ta však dveře neotvírala. Přivolaní strážníci se proto snažili nejprve se seniorkou komunikovat přes zavolání na pevnou linku, zjistili však, že měla vyvěšený telefon. Začali proto na ženu hovořit přes dveře a dozvěděli se, že se seniorka nemůže hýbat a má hlad. Když strážníci JOZ zjistili, že se do bytu nelze dostat ani pomocí slaňovací techniky ze střechy domu, museli přivolat na místo hasiče k otevření bytu a také záchranáře k ošetření ženy.

 

V pokoji bytu pak strážníci našli seniorku ležící na podlaze, která nebyla schopna pohybu a uvedla, že je v tomto stavu již dva dny. Přítomný lékař seniorku prvotně ošetřil a pak nařídil převoz do nemocnice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře