Reklama
reklama

Brněnští strážníci řeší případ krádeže z kolejiště a barelu plného exkrementů

Ve dnech 8. a 9.srpna řešili strážníci v Brně tři kuriózní případy. V prvním případě se jednalo o zloděje co kradl šrouby z kolejiště. Ve druhém případě šlo o opalujícího„exhibicionistu“ a jako poslední řešili strážníci barel s exkrementy.  

Strážníci zadrželi šestapadesátiletého muže, který odcizil kovové podložky z tramvajového kolejiště

Ve středu 8.8. večer si povšiml kolemjdoucí, že se v na Dornychu v tramvajovém kolejišti pohyboval podezřelý muž, který zřejmě kradl šrouby z nově budovaného kolejiště. K prověření informace se  proto na místo dostavila nejbližší hlídka strážníků, která zjistila, že se šestapadesátiletý muž rozhodl  odcizit kovové podložky pod šrouby z kolejiště, kde se momentálně provádí opravy. K události byl přivolán také pracovník Dopravního podniku, který uvedl, že hodnota podložek je 3. 500,- Kč. Nenechavý muž tak musel všechny odcizené kovové předměty vrátit na původní místo a za spáchaný přestupek mu strážníci uložili blokovou pokutu v tisícikorunové výši.

 

Hlídka vyjížděla k nahému muži, který vzbudil rozruch v Bohunicích

Několik kolemjdoucích znepokojil a vystrašil třiašedesátiletý muž, který ve čtvrtek 9.srpna odpoledne ležel zcela nahý na trávníku v Bohunicích. Hlídka MP ho našla po půl jedné nedaleko Švermovy ulice, jak si opaluje zadní část těla. Strážníci nejprve zjistili, zda muž netrpí zdravotními problémy. Ukázalo se, že je zcela zdravý a opravdu se pouze vystavuje slunečním paprskům.

 

Hlídka ověřením totožnosti zkontrolovala, že muž není hledaný Policií České republiky a policisté ani nepátrají po osobě podobného vzhledu. Protože Brňan vzbudil u procházejících lidí veřejné pohoršení, udělili mu strážníci blokovou pokutu a vyzvali ho, aby se přiměřeně oblékl.

 

Hlídka MP byla přivolána k barelu s  výhrůžným dopisem

Strážníci městské policie byli ve čtvrtek  v odpoledních hodinách přivoláni do Kounicovy ulice k události, kde náhodný svědek  zaregistroval  muže, který do vchodu jednoho z domů údajně postavil barel s exkrementy.

 

Vyslaná hlídka zjistila, že na schodech skutečně byl umístěn barel, u něj byl navíc přiložen podepsaný výhrůžný dopis s cihlou, určený jednomu z brněnských novinářů. Strážníci vzhledem k okolnostem pojali důvodné podezření ze spáchání trestného činu a přes operační středisko přivolali  republikové policisty, kteří si záležitost převzali k došetření.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře