Reklama
reklama

Brněnský obrat ve výsledku zařídil Róbert Petrovický, Kometa bere tři body

Kometa - Sparta 4:2 Zápas jako řemen sledovali diváci v brněnské KAJOT ARENĚ. První třetina byla velice ofenzivní, přesto branka nepadla. Úvod druhé třetiny zvládli lépe Pražané, kteří během necelé půl minuty vstřelili dvě branky. Kometa se však nevzdala a do konce druhé části vyrovnala. O výsledku rozhodla nakonec Petrovického gólem, který tak potrestal zcela likvidační faul Kočího. Do prázdné klece se ještě trefil Hořava a urodil se výsledek 4:2.

Bez osmi hráčů základní sestavy nastoupila Komety do utkání proti Spartě. Té chybě pro změnu brankář Michal Neuvirth. Souboj brankářských dvojek odstartoval šancí Petrovického, jenž sám před bránou nedokázal poskakující kotouč uklidit do brány. Domácí začali aktivně, o další šanci se postaral Dočekal, jenž vybojoval kotouč a přihrál na volej Čermákovi, ten z dobré pozice trefil vyjetého Schwarze. Sparta se do hry dostávala pozvolna, ovšem její první šance stála za to. Tenkrát dostal kotouč na modrou čáru a šel sám na Faltera. Ten i s notnou dávkou štěstí uhájil nerozhodný výsledek. Ač ho Tenkrát překonal, kotouč se po brankové čáře odebral mimo tři tyče.

 

Hrál se velice pěkný ofenzivní hokej, šance střídala šanci. Změna skóre mohla přijít po Žižkově nahození, v poslední moment však dokázal vytasit beton Schwarz a zachránil takřka jistě úvodní gól Komety. Následně měl v rychlém sledu dvě dobré šance Hynek Zohorna, ale ani on nedokázal hostujícího strážce překonat. I Falter působil velice jistě, nevyzrál ani Sekáč, který prchl brněnské obraně a řítil se sám na ostravského rodáka. Zakončení nebylo dobře provedeno. V závěru první periody vybojoval Čermák na sobě hned dva fauly. Ivan Rachůnek dostal hned dvojitý, Michal Broš klasický.

 

Druhá část tak začala dvojnásobnou početní výhodou Komety. Ta se příliš nedařilo a na hostujícího brankáře prakticky nic nešlo. Sparta navíc v oslabení udeřila. Hovorka vystihl špatnou rozehrávku Komety, poslal kotouč na Troye Milama, který před Falterem udělal kličku a zavěsil – 0:1. Uběhlo sedmadvacet vteřin a Dominik Pacovský zhodnotil přesnou přihrávku Jaroslava Hlinky – 0:2. Opařená Kometa měla problémy, před bránou byl úplně volný Petr Ton, ten ale v klíčový moment promáchl. V této pasáži utkání se to ukázalo jako důležitý prvek.

 

Kometa totiž přidala na tempu a Tomáš Žižka vrátil domácí do hry. Dočekalův centr před bránu doklepl do opuštěné Schwarzovy sítě – 1:2. Rázem tým kouče Venery neuvěřitelně ožil a Sparta nevěděla, kam dřív skočit. Kotouč neustále létal kolem hostující brány a Marek Schwarz byl v ohni střel. Na jednu byl krátký. Jan Hruška napřáhl z levého kruhu a puk málem protrhl síť – 2:2. Rázem bylo vše jinak a oživlá Kometa přehrávala svého soupeře, jenž byl ve druhé třetině aktivnějším celkem.

 

Poslední část hry začala velkou šancí Holce, která sám před bránou přestřelil. Poté se stalo něco, co už brněnští hráči zažili v loňském play-off. Opět to byl obránce Kočí, který zcela zbytečně fauloval loktem u mantinelu Petrovického. Toho šel ihned pomstít Boris Valábik. V pěstním souboji to dopadlo nerozhodně a oba aktéři vyfasovali tresty do konce utkání. Nebezpečný zákrok nakonec Petrovický "přežil".

 

Slovenský matador se poté ukázal jako správný mstitel. Vrátil se na led a důrazně před bránou propasíroval kotouč pod Markem Schwarzem - 3:2. Přesilovka byla využita a domácí překlopili výsledek na svou stranu. O vyrovnání se mohl postarat sedm minut před koncem Petr Ton, ale sám před Falterem na svého bývalého spoluhráče nevyzrál. To bylo ze strany Sparty vše. Brno pečlivě bránilo a Miloslavem Hořavou přidalo definitivní pojistku - gólem do prázdné - 4:2.

 

Kometa: Falter - Žižka, Kováčik, Bičánek (C), Valábik, Malec, Valach - Hořava, Čermák, Dočekal - Erat, Petrovický, Holec - H. Zohorna, Němec, J. Hruška.

Sparta: Schwarz - Sičák, Milam, Gřegořek, Krstev, Vallin, Philipp, Kočí - Tenkrát, Broš, Hovorka - Ton, Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský - Treille S.

Branky a nahrávky: 35. Žižka (Dočekal, Kováčik), 37. J. Hruška (Němec, H. Zohorna), 49. Petrovický, 60. Hořava (Kováčik, Falter) - 24. Milam (Hovorka, Sičák), 24. Pacovský (Hlinka, Sičák) Rozhodčí: Polák, Husička - Skopal, Jindra. Vyloučení: 4:5, navíc Valábik na 5 min a do konce utkání - D. Kočí 2x 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7200. Střely na branku: 24:22. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 4:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Tramvaj Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Každý má občas "den blbec" a dělá chyby. Ať už je to zapříčiněné osobními důvody nebo se jen ráno vzbudil s bolestí hlavy. Co se ale stane, když takový den má zrovna řidič tramvaje a v...
22.02.2018 - 06:51
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Komentáře