Reklama
reklama

Brněnský hasič Radek Málek je mezinárodním mistrem Slovenska

Titul mezinárodního mistra Slovenska v naturální kulturistice o víkendu získal brněnský hasič a příslušník HZS Jihomoravského kraje Radek Málek.

Na otevřeném šampionátu SR, který byl ve Velkém Grobu, Radek Málek potvrdil letošní vynikající formu, s níž před týdnem ve své kategorii masters 1 (40 – 50 let) dominoval na mistrovství České republiky v Brně. Nyní se brněnský hasič a špičkový sportovec chystá na své první mistrovství světa, které bude 30. června v Karlových Varech.

 

Brněnský hasič a aktivní sportovec Málek chce v Karlových Varech navázat na předcházející vavříny. Dva roky po sobě vybojoval titul mistra republiky, z evropských šampionátů má sbírku medailí za třetí, druhé i první místo. Další cenné medaile a ocenění Radek Málek vybojoval také na světových hrách hasičů a policistů, které jsou označovány za obdobu olympiády. České hasiče reprezentoval předloni na světových hrách v korejském Daegu a loni v New Yorku. Letos se intenzívně připravuje také na světové hasičské hry v australském Sydney.

 

Málek, který slouží ve směně B v centrální požární stanici v brněnské Lidické ulici, se kulturistice věnuje od svých 14 let a denně trénuje dvě hodiny. Na požární stanici v Lidické ulici jako držitel trenérského oprávnění II. stupně také trénuje další hasiče. Kromě kulturistiky provozuje i vysokohorskou turistiku a cyklistiku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře