Reklama
reklama

Brněnský hasič Radek Málek je mezinárodním mistrem Slovenska

Titul mezinárodního mistra Slovenska v naturální kulturistice o víkendu získal brněnský hasič a příslušník HZS Jihomoravského kraje Radek Málek.

Na otevřeném šampionátu SR, který byl ve Velkém Grobu, Radek Málek potvrdil letošní vynikající formu, s níž před týdnem ve své kategorii masters 1 (40 – 50 let) dominoval na mistrovství České republiky v Brně. Nyní se brněnský hasič a špičkový sportovec chystá na své první mistrovství světa, které bude 30. června v Karlových Varech.

 

Brněnský hasič a aktivní sportovec Málek chce v Karlových Varech navázat na předcházející vavříny. Dva roky po sobě vybojoval titul mistra republiky, z evropských šampionátů má sbírku medailí za třetí, druhé i první místo. Další cenné medaile a ocenění Radek Málek vybojoval také na světových hrách hasičů a policistů, které jsou označovány za obdobu olympiády. České hasiče reprezentoval předloni na světových hrách v korejském Daegu a loni v New Yorku. Letos se intenzívně připravuje také na světové hasičské hry v australském Sydney.

 

Málek, který slouží ve směně B v centrální požární stanici v brněnské Lidické ulici, se kulturistice věnuje od svých 14 let a denně trénuje dvě hodiny. Na požární stanici v Lidické ulici jako držitel trenérského oprávnění II. stupně také trénuje další hasiče. Kromě kulturistiky provozuje i vysokohorskou turistiku a cyklistiku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Komentáře