Reklama
reklama

Brněnský hasič Radek Málek je mezinárodním mistrem Slovenska

Titul mezinárodního mistra Slovenska v naturální kulturistice o víkendu získal brněnský hasič a příslušník HZS Jihomoravského kraje Radek Málek.

Na otevřeném šampionátu SR, který byl ve Velkém Grobu, Radek Málek potvrdil letošní vynikající formu, s níž před týdnem ve své kategorii masters 1 (40 – 50 let) dominoval na mistrovství České republiky v Brně. Nyní se brněnský hasič a špičkový sportovec chystá na své první mistrovství světa, které bude 30. června v Karlových Varech.

 

Brněnský hasič a aktivní sportovec Málek chce v Karlových Varech navázat na předcházející vavříny. Dva roky po sobě vybojoval titul mistra republiky, z evropských šampionátů má sbírku medailí za třetí, druhé i první místo. Další cenné medaile a ocenění Radek Málek vybojoval také na světových hrách hasičů a policistů, které jsou označovány za obdobu olympiády. České hasiče reprezentoval předloni na světových hrách v korejském Daegu a loni v New Yorku. Letos se intenzívně připravuje také na světové hasičské hry v australském Sydney.

 

Málek, který slouží ve směně B v centrální požární stanici v brněnské Lidické ulici, se kulturistice věnuje od svých 14 let a denně trénuje dvě hodiny. Na požární stanici v Lidické ulici jako držitel trenérského oprávnění II. stupně také trénuje další hasiče. Kromě kulturistiky provozuje i vysokohorskou turistiku a cyklistiku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře