Reklama
reklama

Brněnský drak se kvůli rekonstrukci radnice dočasně přestěhoval

Průjezd brněnské Staré radnice dnes téměř na rok opustily dva starobylé symboly města – vycpaný krokodýl, známý jako Brněnský drak, a velké dřevěné kolo, které podle pověsti přikoulel do Brna kolář Pirk z Lednice.

Brno - Krokodýl projde rukama restaurátorů Moravského zemského muzea a bude pak dočasně vystaven v foyeru Ditrichštejnského paláce.

 

Důvodem stěhování je dlouho odkládaná rekonstrukce celé radnice, kterou už není podle statiků možné odkládat. „Bude zasahovat do těch nejspodnějších pater radnice a částečně i věže, vlastně v jejím zpevňování. Bude zavřené celé první nádvoří, to znamená, že návštěvníci neuvidí skutečně ani krokodýla, ani kolo. Průchod bude zavřený, zavře se i brána, která je na Radnické ulici, a zavřeme i tu bránu, která je směrem do druhého nádvoří,“ vysvětluje ředitelka Turistického informačního centra města Brna Petra Kačírková.

 

Krokodýla odvezli dělníci zabaleného ve velké bedně. Jeho tělo bylo podložené polystyrenem. Při převozu se mu nic nestalo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře