Reklama
reklama

Brněnský drak se kvůli rekonstrukci radnice dočasně přestěhoval

Průjezd brněnské Staré radnice dnes téměř na rok opustily dva starobylé symboly města – vycpaný krokodýl, známý jako Brněnský drak, a velké dřevěné kolo, které podle pověsti přikoulel do Brna kolář Pirk z Lednice.

Brno - Krokodýl projde rukama restaurátorů Moravského zemského muzea a bude pak dočasně vystaven v foyeru Ditrichštejnského paláce.

 

Důvodem stěhování je dlouho odkládaná rekonstrukce celé radnice, kterou už není podle statiků možné odkládat. „Bude zasahovat do těch nejspodnějších pater radnice a částečně i věže, vlastně v jejím zpevňování. Bude zavřené celé první nádvoří, to znamená, že návštěvníci neuvidí skutečně ani krokodýla, ani kolo. Průchod bude zavřený, zavře se i brána, která je na Radnické ulici, a zavřeme i tu bránu, která je směrem do druhého nádvoří,“ vysvětluje ředitelka Turistického informačního centra města Brna Petra Kačírková.

 

Krokodýla odvezli dělníci zabaleného ve velké bedně. Jeho tělo bylo podložené polystyrenem. Při převozu se mu nic nestalo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře