Reklama
reklama

Brněnskou ulicí Tuřanka už zase jezdí autobusy i trolejbusy

V pondělí těsně před půlnoci mohla první auta projet brněnskou ulicí Tuřanka. Místem, kde se propadla silnice a pod asfaltem se vytvořil šestimetrový kráter, už jezdí i autobusy a trolejbusy městské hromadné dopravy.

V Brně-Slatině byla od minulého týdne kvůli propadlé vozovce v obou směrech uzavřena ulice Tuřanka na křižovatce s ulicí Matlachovou. Událost se obešla bez zranění, brněnský dopravní podnik kvůli propadu odkláněl autobusy a trolejbusy.

 

V pondělí v noci se auta na ulici vrátila. "Na základě informace zhotovitele opravy havárie vodovodu a kanalizace jsme provoz po dotčené komunikaci obnovili. Ruší se tak ruší veškerá mimořádná opatření v provozu dotčených denních linek související s uvedenou uzavírkou," potvrdila mluvčí dopravního podniku Linda Škrancová.

 

Obnovuje se provoz trolejbusové linky 31 v celé trase Hlavní nádraží - Šlapanice, Kalvodova. Autobusová linka 78 obnoví provoz v úseku mezi zastávkami Řípská - Malečkova oběma směry po původní trase přes zastávky Křehlíkova, Přemyslovo náměstí, Krejčího a Slatina, rozcestí. Ruší se odklon ulicemi Řípskou a Hviezdoslavovou. Rovněž se ruší související přeložení některých zastávek a dočasná obsluha zastávek Vlárská a Brněnky linkou 76.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře