Reklama
reklama

Brněnské zahrady se otevřou veřejnosti

Víkend otevřených zahrad vznikl v Londýně v roce 1998 a probíhá vždy během druhého červnového víkendu. Cílem projektu je vždy poskytnout veřejnosti příležitost alespoň jednou v roce navštívit jinak uzavřené zahrady. Veřejná zeleň města Brna, příspěvková organizace se k tomuto projektu připojuje letos poprvé, a to o víkendu 9. a 10. června.

Projekt se setkal s velkým ohlasem a stává se postupně tradicí po celé Evropě. V České republice se tohoto projektu ujala Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, Průvodcem parkem ve spolupráci se studentskou asociací SARAHS n.o. , kdy letos připravují již III. ročník víkendu otevřených zahrad. Partnerem projektu je Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova. Akce se koná pod záštitou Statutárního města Brna a Národním památkovým ústavem. 

 

„Naším cílem je, aby veřejnost poznala své oblíbené brněnské parky novým způsobem. Je pro Vás připraven program v parcích NKP Špilberk, Denisovy sady, Lužánky a Tyršův sad“ uvedla Kateřina Štovíčková z Veřejné zeleně města Brna.  

 

V parku NKP Špilberk – v Zahradách pod hradbami nad ulicí Pellicovou je připraveno, ve spolupráci se svatební agenturou Svatby podle Katy, Víkend otevřených zahrad na téma “SVATBY VE MĚSTĚ“. Během tohoto víkendu je pro Vás připraven bohatý program na téma svateb v parcích, které má ve své správě veřejná zeleň města Brna.

 

Komentované prohlídky se uskuteční mezi 14 a 16 hodinou, až do 18 hodin zde bude probíhat doprovodný program. Více informací najdete na www.vzmb.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře